Biyografi

Abdullah Dinçkol Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kitapları?

Abdullah Dinçkol, 15 Ocak 1956 tarihinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1979 yılında mezun oldu. Hukuk kariyerine 1980-1985 yılları arasında hâkimlik stajıyla başladı ve asliye hukuk, icra ve tapulama hâkimlikleri ile savcılık görevlerinde bulundu. Askerlik görevini 1982-1983 yıllarında 3. Ordu askeri savcı yardımcısı olarak tamamladı. 1985’te Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk felsefesi ve sosyolojisi anabilim dalında araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine adım attı. İngiltere’de Bournemouth’ta bilimsel çalışmalarda bulundu. 1988’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku bölümünde yüksek lisans, 1992’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku bölümünde doktora çalışmasını tamamladı.

1993 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk felsefesi ve sosyolojisi anabilim dalı yardımcı doçenti oldu. 1996’da doçent, 1999’da anabilim dalı başkanı oldu. Adalet Bakanlığı Adlî Tıp Kurumu Hukuk Müşavirliği’ne atandı ve 2000 yılında ikinci görevli olarak görev aldı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dekan yardımcılığı ve anabilim dalı başkanlığı görevinde bulunan Dinçkol, bir dönem İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak da görev almıştır. abdullah Dinçkol, son olarak Doğuş Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

kaynak:

  • 1000kitap.com, Abdullah Dinçkol, erişim tarihi: 11 Aralık 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds