Biyografi

Abdullah Öcalan’ın “Tarafsız Olun” Çağrısı Yaptığını Söyleyen Ali Kemal Özcan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Yenilenen İstanbul seçimlerine iki gün kala teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın HDP’lilere “tarafsız olun” çağrısı yaptığını iddia eden ve Abdullah Öcalan’la görüştüğünü, görüşünün ise tarafsızlıktan yana olduğunu dile getiren Ali Kemal Özcan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hangi üniversiteden mezun oldu ve ne iş yapıyor? 

İstanbul seçimlerine saatler kala gündeme bomba gibi düşen Abdullah Öcalan’ın tarafsız olun çağrısı, Ali Kemal Özcan tarafından kamuoyuna servis edildi. Açıklamanın içeriğinden farklı olarak Ali Kemal Özcan ismi ön plana çıktı. Peki kim bu Ali Kemal Özcan? 

Ali Kemal Özcan Kimdir? 

Ali Kemal Özcan kimdir, nereli ve kaç yaşında?

1959 yılında Tunceli iline bağlı Kardere köyünde dünyaya gelen Ali Kemal Özcan, lise öğrenimini 1976 yılında Elazığ’da tamamladı. Ardından lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Özcan, 13 yıl süren çalışma hayatının ardından tekrar akademiye dönüş yaptı ve siyaset felsefesi üzerine yaptığı yüksek lisans çalışmasını 1997 yılında University of Kent, İngiltere’de bitirdikten sonra, yine aynı üniversiteden sosyoloji doktorasını 2003 yılında aldı.

Yüksek lisans tezini esas alan Humanisation Movement isimli kitabı 1999 yılında; doktora tezini temel alan Turkeys Kurds; A Theoretical Analysis of Abdullah Öcalan and the PKK isimli kitabı ise 2006 yılında yayınlandı. Kitapları Türkçe çevirisi için yayın aşamasındadır. 

Pek çok ulusal ve uluslararası dergilerde akademik makalesi yayınlanan Ali Kemal Özcan, aynı zamanda Tunceli Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Rektör Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Ali Kemal Özcan’ın çalışmaları daha çok milliyetçilik, ulus-devlet, sivil toplum ve Dersim Aleviliği üzerinedir. 

REFERANDUMA EVET DEMİŞTİ 

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine sayılı saatler kala Abdullah Öcalan ile görüştüğünü ve Öcalan’ın “tarafsız olun” çağrısı yaptığını iddia eden Özcan’ın sözleri pek çok ana akım medya kuruluşlarında son dakika haberi olarak geçmişti. 

16 Nisan Başkanlık Referandumu’nda “evet” denilmesi gerektiğini söyleyen Özcan’ın bu açıklamarının, AKP’nin Kürt’lerin oyunu almak için uyguladığı bir strateji olduğunu konuşuluyor. 

Abdullah Öcalan’ın tarafsızlık çağrısı yaptığını dile getiren Ali Kemal Özcan’ın sözleri, bazı HDP milletvekilleri ve temsilcileri tarafından reddedildi. Ali Kemal Özcan’ın Öcalan’ın avukatlarından biri olmaması ise bu iddiaları destekler nitelikte. Zira İmralı’daki terörist başı Abdullah Öcalan ile görüşmelere sadece avukatları gidebiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi