Abdüllatif Şener’in 2012’de CNN TÜRK Aykırı Sorulardaki Kudüs Öngörüsü

Abdüllatif Şener’in 2012 yılında CNN Türk’te yaptığı bir konuşmada Kudüs meselesi hakkında kehanetleri, öngörüsü bu aralar sosyal medyada oldukça fazla izlenenler arasında yerini aldı. Peki Abdüllatif Şener, 2012 yılında CNN Türk’te ne demişti? Kudüs öngörüsü nedir? İşte o video. 

Konuşmasında Kudüs’ün bir bütün olarak İsrail’in başkenti yapılacağını dile getiren Abdüllatif Şener, ayrıca Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda meydanlarda çıkıp bağıracağını, buna kızacağını ifade etmiş. 

İlginizi Çekebilir:  Sezgin Tanrıkulu'nun Sempatizanlık Kokan Son Twiti

Ne Oldu? 

İsrail, Amerika Birleşik Devletleri’nin kontrolünde Kudüs’ü başkenti olarak tanıdı ve Kenesset yani Meclisi de buraya taşıdı. İsrail’in Kudüs’ü başkent olarak kabul etmesinin ardından geçtiğimiz günlerde Nekbe gününde bu kararı fiiliyata koydu. 

Nekbe Günü: 15 Mayıs, İsrail’in kuruluşu. Arapçada ve Filistinliler arasında “felaket” anlamlarına gelir. 

İlginizi Çekebilir:  Ankara Ulucanlar'da Vahşet: Yavru Köpekler Dozerle Biçildi

Recep Tayyip Erdoğan ise bu karara itiraz edeceklerini, tanımayacaklarını ifade etti. İngiltere ziyaretinde “tarih İsrail’i unutmayacak” diye konuştu. Abdüllatif Şener, bu öngörüsünde de haklı çıkıyor ve videoda görüldüğü üzere buna karşı çıkmasına hakkı olmadığını ifade eden Abdüllatif Şener, Büyük Ortadoğu Projesi’nde en büyük sorumlulardan biri olarak da Erdoğan’ı gösterdi. Bu süreçte en büyük hataların Erdoğan’dan kaynaklandığını söyleyen Abdüllatif Şener, “karşı çıkma ve malzeme çıkarma”  yorumuyla da şaşırttı. 

İlginizi Çekebilir:  İşveren Genç: “Milliyetçiyim ama Suriyeli İşçiyi Tercih Ediyorum”

Yenikapı’da bir miting düzenleyeceklerini belirten Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda da kendi seçmenlerinin yeniden hoşuna gidecek işler yapacak. 

Tüm bu yorumları ile geleceği 6 yıl önceden gören Abdüllatif Şener’in söz konusu videosu sosyal medyada büyük yankı uyandırmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi