Biyografi

Abdurrahman Babacan Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Abdurrahman Babacan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Abdurrahman Babacan’dan söz edeceğiz.

Abdurrahman Babacan Kimdir?

  • Yazar.

1983 yılında Malatya’da dünyaya gelen Abdurrahman Babacan, hem lisans hem de yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktorasını ise yine Marmara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Abdurrahman Babacan, 5 yıl süreyle üniversiteye bağlı Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü bünyesinde araştırma görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Babacan, 2019 senesinde ise doçentlik unvanını almıştır. İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam eden Abdurrahman Babacan, iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Küresel ve yerel siyaset, Türk siyasal tarihi ve Türk dış politikası ağırlıklı olarak çalışan Abdurrahman Babacan’ın bu zamana kadar yayınlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.

Kitapları

  • 11 Eylül: Tarihsel Dönüşümün Analizi (2011)
  • Binyılın Sonu: 28 Şubat (2012)
  • Araf’ta Bir Toplum: Arakan (2013)
  • Kuşku Çağından Uygar Barbarlığa (2014)
  • 15 Temmuz: Geçmiş, Gelecek (2018)
  • Piyasa Aklı ve Yeni Muhafazakâr Ahlâk (2018)

Bu zamana kadar birçok televizyon programına yorumcu olarak katılan Abdurrahman Babacan, akademik çalışmalarına da Medipol Üniversitesi’nde devam etmektedir. Abdurrahman Babacan hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Abdurrahman Babacan kimdir, erişim tarihi: 25 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi