Biyografi

Betül Soysal Bozdoğan Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Eşi Kim?

Betül Soysal Bozdoğan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Betül Soysal Bozdoğan’dan söz edeceğiz.

Betül Soysal Bozdoğan Kimdir?

  • Yazar.

1978 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Betül Soysal Bozdoğan, gazeteci ve yazar olarak bilinmektedir. Şahinbey İmam-Hatip Lisesi’nden mezun olan Betül Soysal Bozdoğan, lisans eğitimini ise Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. Betül Soysal Bozdoğan sonrasında Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. 1993 yılında meslek hayatına başlayan Betül Soysal Bozdoğan, bu zamana kadar TVNET, 24 TV, TRT Türk ve TRT Haber’de sayısız programa imza attı ve birçok programı hazırlayıp sundu. Betül Soysal Bozdoğan, şimdilerde TRT Haber ekranlarında her Pazar 22.00’da yayınlanan ”Haftanın Z Raporu” adlı programı hazırlayıp sunmakta ve konuklarıyla haftanın panoramasını değerlendirmektedir. Betül Soysal Bozdoğan evlidir ve üç çocuk annesidir. Diriliş Postası’nda köşe yazarı olan Betül Soysal Bozdoğan, aynı zamanda Medipol Üniversitesi’nde de öğretim görevlisidir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Betül Soysal Bozdoğan’ın bu platform üzerinde 15 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Tecrübeli gazeteci Betül Soysal Bozdoğan hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, boyu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • hayykitap.com, Betül Soysal Bozdoğan, erişim tarihi: 25 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.