Biyografi

Abdurrahman Uzun Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında

aAbdurrahman Uzun kimdir ve nerelidir, kaç yaşında ve mesleği nedir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından çeşitli isimlere yer vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Abdurrahman Uzun”dan söz edeceğiz. 

Abdurrahman Uzun Kimdir?

Abdurrahman Uzun, Türk gazeteci, yapımcı ve sunucu. 16 Mayıs 1981 tarihinde Rize’nin Kendirli beldesinde dünyaya gelen Abdurrahman Uzun, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Sahne Sanatlarının ardından yine İstanbul’daki vakıf üniversitelerinden olan Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizon bölümünden mezun oldu. 

Ortaokul yıllarında Fatih Karagümrük’te bulunan Feza Kültür Sanat Merkezi’nde usta oyuncu ve yönetmen Hasan Nail Canat’tan tiyatro eğitimleri alan Abdurrahman Uzun, 1999 senesinden itibaren profesyonel oyunculuk ve program sunuculuğu görevine başladı. 2002 senesinde Birikim Eğitim Kurumları’nın lise alanında Drama öğretmenliğine başladı ve 2003-2005 seneleri arasında Bağcılar Belediyesi’nde tiyatro öğretmenliğine başladı. 

Bu zaman içerisinde yönetmenliğini yaptığı dört oyun sahneleyen Abdurrahman Uzun, 2004 ile 2006 seneleri arasında yönetmen Mesut Uçakan yayında yapım koordinatları olarak üç tanıtım filmi ve bir sinema filmi projesi gerçekleştirdi. 

2007 senesinde yerel formatla yayın yapmakta olan Mavi Karadeniz isimli televizyon kanalında ”Dalga Dalga Karadeniz” programın yedi sene boyunca yapım ve sunumunu sürdürmüştür. Daha sonra 2 sene Mavi Karadeniz TV’nin Genel Yayın Yönetmeliği görevini üstlenen Abdurrahman Uzun, yurt içinde ve yurt dışında da pek çok toplantı, şenlik, kongreye katılmış; buralarda çeşitli konuşmalar yapmıştır.

2014 senesinde kendi firması olan Patika Ajans Tanıtım ve Organizasyon’u kuran Abdurrahman Uzun, daha sonra 2017 senesinin başında ajans, organizasyon, haber merkezi ve WebTV bölümlerini Uzer Medya Limited Şirketi çatısı altında toplamış ve çeşitli gazete, blog ve dergilerde makaleler yazmakta olan Uzun, özellikle sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolarla tanınmış ve popüler olmuştur.

Özel Hayatı

Abdurrahman Uzun, evli ve bir çocuk babasıdır. 37 yaşında olan ve bu zamana kadar çeşitli medya kanallarında yazdığı ve paylaşmış olduğu video ve yazılarla gündemde kalan bir isim olan Abdurrahman Uzun, gündemde olan konu başlıklarını kanalından takipçileri ile paylaşmakta ve kendisine gelen eleştirilere yorum yapmaktadır. 

AKP taraftarı olan ve İslamcı bir çizgide görüşlerini ifade eden Uzun’un videolarından bir tanesini (Geziciler hakkındaki yorumlarını ifade eden video) aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi