Mimari

Abonelikleri Açık Kiralık Daire Ne Demek?

Ev kiralarken onlarca farklı masraf başınıza dert olabilir. Bunun için önceki yazımızda anlattığımız, faturalar dahil kiralık seçeneği bulunsa da bunun bulunma olasılığı baz il ve bölgelerde çok zordur. Tam da bu noktada devreye abonelikleri açık daire kavramı geliyor. Ev kiraları zirveleri görürken bu tür bir daire tutarak ekstra masraftan kaçınabilirsiniz. Gelin birlikte bunun ne anlama geldiğine bir bakalım.

Elektrik, su, doğalgaz gibi aboneliklere başvurmak için türüne göre değişmekle beraber belirli bir depozito ödenir. Bu para geri alınacak olsa bile o anda sırtınıza ekstra bir yük olacaktır. Abonelikleri açık daire demek, bu aboneliklerin hepsinin ev sahibi ya da başka birinin üstüne olduğu ve ayrıca abonelik ve depozitolarla uğraşmamanız gerektiğini ifade etmektedir.

Sonuç olarak, başkasının adına olan faturaları ödersiniz. Belirli yerlere evrak sunmanız gerektiğinde sizin için problem olabilir. Ya da ev sahibi bunu bahane göstererek kendi güvence bedeli isteyebilir. Bu tür bir problemle karşılaşmadığınız sürece oldukça avantajlı bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.