Acer No Bootable Device Hatası Çözümü

Acer bilgisayarlarda No Bootable Device isimli bir hata alıyorsanız ve sorununuza çözüm olarak bir şeyler üretemediyseniz doğru bir yerdesiniz. Öncelikle hatayı tanıyalım. Türkçesiyle ‘’Önyükleyici Aygıt Yok’’ ismindeki hatamız adından da anlaşılacağı gibi bilgisayarınızda önyüklenebilir bir aygıtın olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu önyüklenebilir aygıtlara USB, Harddisk, DVD gibi cihazlar örnek olarak verilebilir. Hatayı çözmek için izleyeceğimiz adımlarda oldukça basit. Aşağıda yer verilen adımları uygulayabilirsiniz eğer çözülemezse Acer Destek Ekibinden de yardım alma şansınız mevcut.

  • Acer dizüstü bilgisayar açılırken F2 tuşuna sürekli basıyoruz. (Her cihazda F2 olacak diye bir şey yoktur. Bu yüzden internetten BİOS tuşunu öğrenebilirsiniz)
  • BİOS ayarlarına girdikten sonra aşağı ve yukarı tuşlarını kullanarak ‘’BOOT’’ isimli sekmeye giriyoruz. Ardından ise ‘’BOOT Mode’’ isimli yer karşımıza gelecek.
  • Önce ‘’Boot Priority Order’’ butonunun altında olan İşletim sisteminizin kurulmuş olduğu HDD gözükecek. Bu HDD genellikle birinci sırada yer almaktadır.
  • Boot Mode: UEFİ olarak gözüken yeri Legacy olarak değiştirip F10 tuşuna basıyoruz. F10 ile yaptığımız ayarları kaydettikten sonra bilgisayarı kapatıp tekrardan açıyoruz ve sorun çözülmüş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.