Sağlık

Klomen Adet Gecikmesi Yapar mı?

Adet gecikmesi birçok ilacın ortak olarak sebep olduğu rahatsızlıklardandır. Kadınlarda bu problem yaşandığında gebelik habercisi olup olmadığı düşüncesinin yanında adet düzensizliğine sebep olmalarından dolayı bel ağrısı başta olmak üzere onlarca farklı olumsuz belirti vererek yaşam kalitenizi düşürebilir. Klomen adlı ilaç ovülasyonun sağlanması amacıyla ve tüp bebek tedavisi esnasında kullanılan bir ilaçtır.

İlaç kullanan kişiler regl dönemi gecikmesi yaşadıkları anda ilk olarak bu ilacı suçlu görmektedirler. Ancak Klomen ilacının yan etkilerinde adet gecikmesi ya da düzensizliği hakkında hiçbir yan etki bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı gebelik testi de yaptırmadan önce bunun bir rahatsızlık belirtisi de olabileceğinden dolayı ilk adım olarak ilacı size reçete eden kadın doğum uzmanı hekiminize bildirmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi