Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Haznevi Tarikatı Liderinin Elini Öptü!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep’te düzenlenen bir programda Haznevi Tarikatı liderinin elini öpmesiyle gündem oldu. Suriye merkezli bir tarikat olduğu öğrenilen Haznevi Tarikatı liderinin, Adalet Bakanı tarafından elinin öpülmeli gündem oldu. 

Sosyal medyada gündem olan görüntülerde Haznevi Tarikatı liderinin konuşması bitikten sonra kürsüden inerek Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanına gittiği görülüyor. İşte o görüntüler: 

İlginizi Çekebilir:  Varlık Fonu Değerlendirmesi

Görüntülerde ayrıca Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Haznevi Tarikatı liderine doğru eğildiği de görülüyor. Adalet Bakanı ile Haznevi Tarikatı lideri, kamera açısından bir anlığına gözden kaybolurken videonun devamında ise tarikat lideri ile bakanın samimi bir şekilde ayaküstü sohbet ettiği görülüyor. 

Arkadan çekilen görüntülerde Abdülhamit Gül’ün tarikat liderinin elini öptüğü net olarak görülmezken bakanın tarikat liderine doğru eğilmesi, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. 

İlginizi Çekebilir:  AKP’nin İtibar Politikası: 169 Bin Nüfuslu Palandöken’e 22 Milyon Liralık Nikah Sarayı

Daha önce de benzer tarikat ve cemaatlerin devlet içerisindeki yapılanmalarından söz ettiğimiz haberlerden farklı olarak Haznevi Tarikatı, Suriye merkezli bir tarikat. Ülkelerinden kaçan Suriyeli sığınmacılar, Gaziantep’te bu tarikatın etrafında toplanmış ve burada büyük bir kitleye ulaşmıştır. 

Tarikatın ilerleyen dönemlerde devletin çeşitli kademelerinde görev alıp almayacağı veya hangi pozisyonlarda görev alacağı merak konusu olurken sosyal medyada da Adalet Bakanı’nın bir tarikat liderinin elini öpmesi büyük tepki topladı. 

İlginizi Çekebilir:  Prof. Dr. Bülent Arı: Türkiye'nin Geleceği İçin Cahil Nesil Lazım

Konuyla ilgili olarak daha sonra çıkan haberlerde ise tarikatın Gaziantep’te büyük bir gayrimenkul satın aldığı ve bu yerin tarikatın merkezi olacağı öne sürülmüştü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce