Damat Berat Albayrak: Demir Bir Yumrukla Doları 5 Liraya İndirdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomide yaşanan gelişmeler hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanı Berat Albayrak şunları söyledi:

“Ekonomik bir saldırı ile dolar 6, 7, 8, 9, 10 lira olacak diye ülkemize yüklenenler… Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni sistemin etkinliğinde avuçlarını yalayacakları bir şekilde demir bir yumrukla doları 5 liraya indirdik”

© AA / EMİN MENGÜARSLAN

Anadolu Ajansı’ndan Emin Mengüarslan’ın haberine göre Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Trabzon 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda konuşan Maliye Bakanı Berat Albayrak “Son 5 yıldır her yıl en az bir seçim yaşadık ama bu son seçim enteresan. 6 ay önce 5 yıl boyunca maruz kaldığımız saldırılardan bir tanesine daha maruz kaldık. Ekonomik bir saldırı ile dolar 6, 7, 8, 9, 10 lira olacak diye ülkemize yüklenenler… Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni sistemin etkinliğinde avuçlarını yalayacakları bir şekilde demir bir yumrukla doları 5 liraya indirdik” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir:  Cüneyt Özdemir'den Zeynep Erkan'a: Gemileri Yaktın Herhalde

PENSİLVANYA KİMİ DESTEKLİYOR, GÖRÜYOR MUYUZ?’

Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin tarihi günlerden geçtiğini ifade etti ve konuşmasına şöyle devam etti: 

“Bu ne seçimi, yerel seçim, değil mi? Yerel seçim belediyecilik, hizmetçilik anlayışıyla adayların yarıştığı, halka en çok hizmeti yapanın vaatleriyle meydanda dolaştığı bir seçim ama gelin görün ki yine kimler neyi konuşuyor, arkadan kimler ne operasyon yapıyor. Bugün Kandil açıklama yapıyor. Takip ediyor muyuz? Hangi partiler bir arada omuz omuza yürüyor, görüyor muyuz? Pensilvanya kimi destekliyor, görüyor muyuz? İşte bu resim ışığında 31 Mart bir beka seçimidir. Bunu görüyor muyuz?”.

İlginizi Çekebilir:  Medya Kimlerin Kontrolünde? İstatistiklerle Türkiye'de Medya

‘ÇÖP, ÇAMUR VE ÇUKUR BELEDİYECİLİĞİ…’

Konuşmasına Adalet ve Kalkınma Partisi’nin belediyecilik anlayışı ile tamamlayan Bakan Berat Albayrak, şöyle devam etti:

“Türkiye’de hizmet anlayışı noktasında baktığımızda da AK Parti belediyeciliği, çok net ifade ediyorum, halka hizmet anlayışıyla Türkiye’nin 81 vilayetinde her zaman tarih yazmıştır. Buna şahit miyiz? Şimdi bir taraftan 3 Ç, çöp, çamur ve çukur belediyeciliği. Son dönemde televizyonlarda herhalde yaşamışsınızdır, halkı azarlama belediyeciliği de çıktı. Vatandaşa hakaret etme belediyeciliği de çıktı, izliyorsunuz değil mi? Gerek İzmir’in bu çöplerden geçilmez halini gerek Şişli’nin CHP belediyeciliğindeki çöp belediyeciliğini izliyorsunuz, değil mi? O zaman hem beka için hem hizmet için 31 Mart’ta Trabzon, AK Parti’nin arkasında durmaya var mı?”.

İlginizi Çekebilir:  Pivot Santrafor Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Kaynak: Sputnik Türkiye 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara