Gündelik Hayat

Minik Kuş Uyuyakalmış Sorusunun Cevabı Nedir?

Minik kuş uyuyakalmış sorusunun cevabı nedir? Daha önceki yazılarımızda Brain Test gibi çeşitli zeka oyunlarında sorulan sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca sizlerle minik kuş uyuyakalmış sorusundan söz edeceğiz.

Minik Kuş Uyuyakalmış Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test isimli zeka testi oyununda oyuncuların en çok zorlandığı soruların başında minik kuş uyuyakalmış sorusu yer almaktadır. Bu sorunun cevabı:

— Dalı tutup sallamak

Minik kuş uyuyakalmış sorusunda dalı tutup sallarsanız bu soruyu çözebilirsiniz. Bu soruda oyuncular minik kuşun üzerinde durduğu dalı sallayarak kuşun uyanmasını sağlayabilir.

Diğer Sorular

1-) Haftada 2 Ayda 1 Yılda Hiç Olmayan Nedir?

Bu sorunun cevabı ise “A” harfidir. Soruda ipucu olarak “kelimelerde gizli” ifadesi yer almaktadır. Gerçekten de sorunun cevabı kelimelerde gizlidir. Haftada 2 Kez ayda 1 kez yılda ise hiç “A” harfi bulunmaz.

2-) Kurbağa Uçmak İstiyormuş

Kurbağanın uçması için kurbağanın burnunu sıkmak gerekiyor. Kurbağanın burnunu sıkınca kurbağa uçacaktır. Bölümde zorlanan oyuncuların kurbağanın burnunu sıkması gerekiyor.

3-) Yaşlı Büyük Annemin Üç Çocuğu Var

”Yaşlı büyük annemin üç çocuğu var. Çocuklarının hepsi evli ve en az bir çocukları var. Teyzemin üç yeğeni var. Akşam yemeğinde bize en az kaç sandalye lazım olur?” sorusunun cevabı ise 11’dir.

Diğer sorular için bizimle iletişime geçebilir ve yorumlarda çözemediğiniz soruları bize bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi