Mimari

Afjetli Daire Ne Demek?

Eğer Afyon’da ev bakmaya yeni başladıysanız afjetli daire terimine şaşırmış olmanız gayet normal. Kış ayları Afyon’da ayrı bir sert geçer. İşte bu soruna çözüm olan sistemi açıklayacağız bu makalemizde. Mimari kategorimizde internette sıklıkla araştırılan ancak hakkında pek nadir bilgi bulunan binlerce bilgiyi siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Bir ev almak istediğinizde ısıtma, soğutma giderlerini hesaplamanız gayet normal. Hele ki elektrik ve doğalgaz giderleri böylesine artmışken.

Afjet kelimesi Afyon Jeotermal’in kısaltması demektir. Afjetli daireler ise bölgede ısınmasını yeraltı kaynağı olan jeotermal enerjiden karşılayacak yapıda sisteme sahip olduğunu ifade eder. Böylelikle kışın çok yüksek miktarda doğalgaz faturaları ödemenize gerek kalmadan rahatlıkla ısınabilirsiniz.

Ayrıca bu afjetli daireler normallere göre ufak bir miktar pahalı olabilir. Baştan eve masraf etmek istemeyenler uzun yıllar boyunca doğalgaz kullanmak mecburiyetinde olduğundan, yine de aradaki fark çok büyük olmadığı sürece ilgilenmeye değer görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi