Sağlık

Fındık Kan Yapar mı?

https://tozlumikrofon.com sağlık kategorimizde önceki yazılarımızda sizlere kan yapıcı besinler hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Fındık kan yapma açısından bir miktar etkili olabilir. Ancak sorunun net cevabını birazdan alacaksınız. Halk arasında gereksiz bilgi çok fazla olduğundan dolayı ceviz, fındık gibi ürünler normalden çok daha fazla abartılmaktadır. Bu ürünlerin düzenli tüketilmesi elbette etkilidir. Fakat sanıldığı kadar olmayabilir.

Fındık kan yapmaz. Fındığın kan yaptığı iddaası içerdiği demir maddesinden ileri gelmektedir. Diğer açıdan baktığımızda kan yapması için bir ürün kullanılacaksa onlarca farklı kaliteli ve demirden zengin besin bulunmaktadır. Burada fındığın hakkını yememek lazım. Yine de çok sağlıklı ve etkili bir besin diyebiliriz.

Kan ile ilgili olarak ise içerdiği sağlıklı yağlar sebebiyle güzel bir koruyucu kür olarak da düzenli tüketilebilir. İşin özeti, kansızlık gibi rahatsızlıkları tedavi edecek derecede kuvvetli olmamakla birlikte kalp damar sağlığı açısından uzun vadede faydalarını görmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.