Mimari

Daikin u9 Hatası Çözümü

Klimalar çalışırken iç ve dış ünite olmak üzere iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Markasına göre çalışma verimliliği ve kalite seviyeleri değişiklik gösterse de bu temel çalışma prensibi her türlü klima için aynıdır. Daikin klimalarda meydana gelen arızalardan önceki makalelerimizde detaylı olarak bahsetmiştik. Bu makalemizin konusu ise u9 hatası. Daikin u9 hatası demek, klima sisteminin iç ve dış üniteleri arasında bir iletişim hatası meydana geldiğini ifade etmektedir.

Bu durumda kombi tamamen çalışmayı bırakabilir ya da sık sık hata vererek çalışabilir. Sorunun çözümü için ise her zaman elektronik kartlar değil, sinyalizasyon sistemleri de dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Klimanız garanti kapsamındaysa bu sorun büyük ihtimalle garanti kapsamında çözülecektir. Bu sebepten dolayı yetkisiz müdahale ile garantiyi bozmak yerine doğrudan yetkili servisi aramanız çok daha mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds