Biyografi

Akif Beki Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi? Kitapları?

Akif Beki kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Akif Beki’den söz edeceğiz.

Akif Beki Kimdir?

  • Gazeteci.
  • Yazar

Tam adı Mehmet Akif Beki’dir. 2 Temmuz 1971 tarihinde Bingöl’de dünyaya gelen Akif Beki, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında muhabirlik yapmaya başlayan Akif Beki, 1990 yılından beri Zaman, Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Hürriyet Daily News gibi medya kuruluşlarında rol almıştır. 1998’de Kanal 7’nin Washington temsilciliğini yapmaya başlayan Akif Beki, 2001 yılında Türkiye’ye dönmüş ve yine Kanal 7’nin Ankara temsilcisi olarak görev almaya başlamıştır. 2009’da Radikal gazetesinde köşe yazarı olarak göreve başlayan Akif Beki, gazete kapanana kadar burada görev almış, sonrasında Hürriyet gazetesinde çalışmaya başlamıştır. 2017 yılında ise Hürriyet gazetesinden ayrılmıştır.

1996’da ilk evliliğini yapan Akif Beki’nin bu evliliğinden bir erkek çocuğu vardır. Sonrasında 2012 yılında ünlü şarkıcı Zara ile evlenmiş, 2016 yılında boşanmıştır. Akif Beki’nin bu evliliğinden bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. 2005’ten 2009’a kadar Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yapan Akif Beki’nin ayrıca yayınlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.

Kitapları

  • Erdoğan’ın Harfleri, 2003
  • Kara Liste: Basın Tarihinin En Büyük Sırrı, 2004
  • Kara Liste, 2015
  • İndus Vadisi’nin İncirleri, 2008
  • Sıkıyönetici Buhran, 2019
  • O kadar da değil, 2021

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Akif Beki, gazetecilik çalışmalarına devam etmekte ve Yavuz Oğhan ile beraber KRT TV’de ”Sen Ne Dersin” adlı programı sunmaktadır. Gazeteci ve yazar Akif Beki hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • https://tr.wikipedia.org/wiki/Akif_Beki, erişim tarihi: 28 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds