AKP İstanbul İl Başkanı Şenocak: Binali Yıldırım Kazandı

İstanbul’daki yerel seçimlerin sonuçları hala tartışılıyor. Konuyla ilgili olarak bir açıklama da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul İl Başkanı’nı Bayram Şenocak’dan geldi. Şenocak, seçimleri Binali Yıldırım’ın kazandığını ifade etti. Şenocak şöyle konuştu: 

İlk defa bizim sistemimizle seçim kurulları sistemi arasında böyle bir farkla karşı karşıyayız. Bizim sorumluluğumuz bir tek oy dahi olsa sandık sonucuna eksiksiz yansımasıdır. 

Sonucu etkileyecek bir çok hata tespit ettiklerini dile getiren Bayram Şenocak, seçimlerin Binali Yıldırım tarafından kazanıldığını iddia etti. 

Aslolan YSK’nın Kararıdır 

309 bin geçeriz oy olduğunu belirten Bayram Şenocak, şöyle devam etti:

“10 milyon 560 bin 603 seçmenin olduğu İstanbul’da elbette bindelik oranda sonucun belirlenecek olması tespit ettiğimiz usulsüzlükleri daha da önemli hale getirmektedir. Tüm itiraz süreçleri tamamlandıktan sonra elbette aslolan YSK’nın kararıdır. Biz demokrasiye inanan bu uğurda bedeller ödemiş bir partiyiz. Tüm partileri YSK’nın kesin sonuçlarını olgunlukla beklemeye davet ediyoruz.”

İstanbul’da Binali Yıldırım Kazanmıştır 

Seçmen iradesinden de söz eden Bayram Şenocak, konuşmasını da şöyle noktaladı: 

Kimse bizim seçmenimizin iradesini korumamıza farklı anlamla yüklemesin. Biz sahadaki binlerce görevlimize ve verilerimize güveniyoruz. İstanbul’da sonuç daha önce de ifade ettiğimiz gibi AK Parti ve Sayın Binali Yıldırım’dır. Sonuç ne olursa olsun saygı gösterecek, milletimizin tercihi başımızın üzerinde diyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir