AKP’li Belediye Başkanı: Esenyurt’u Kaybedersek Kudüs’ü Mekke’yi Kaybederiz

Esenyurt Belediye Başkanı AKP’li Ali Murat Alatepe’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu. Alatepe, Esenyurt’u kaybedersek Kudüs’ü İslam’ı kaybederiz açıklamasında bulunmuştu. 

Esenyurt Belediye eski başkanı Necmi Kadıoğlu’nun Aralık 2017’de istifa etmesinin ardından göreve getirilen Alatepe, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında övgü dolu sözler sarf etmiş ve sözü Esenyurt belediyesine getirerek ‘burayı kaybedersek İslam’ı kaybederiz’ demişti. 

AKP’li Ali Murat Alatepe’nin konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde:

“Erdoğan’ın ömründe eğer bir sıkıntı olacaksa, alsın benim ömrümden koysun ömrüne gıkım çıkarsa adiyim. Bizim ona çok ihtiyacımız var, ümmetin ona çok ihtiyacı var, Esenyurt’un Tayyip Erdoğan’a çok ihtiyacı var. Esenyurt’un hiçbirimize ihtiyacı yok ama Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var. Niye var? Burayı kaybedersek Kudüs’ü kaybederiz hiçbir yeri kaybetmeyiz, İslam’ı kaybederiz, Mekke’yi kaybederiz. Onun için ona ihtiyacımız var.”

31 Mart Yerel Seçimlerinde Esenyurt 

Esenyurt’ta 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Deniz Bozkurt %51.4 ile birinci parti oldu. AKP adayı Azmi Ekinci ise %45.8 ile ikinci parti olarak seçimi kaybetti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir