Erdoğan Barzani Konusunda da Yanıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Barzani’nin referandum kararı ve kendisi hakkında “yanılması” artık yanılma payının hemen her şeyde kullanılabilir olmasını meşrulaştırdı. Artık hemen hemen her şeyde “yanılmak” Erdoğan’ın rutini haline geldi.

Barzani’de yanıl, Fethullah Gülen’de yanıl, TEOG’da yanıl, Almanya’da yanıl, Amerika’da yanıl, velhasıl yanıl yanıl yanıl.

Kandırıldık kelimesinin modası geçtiği için radikal bir kararla “yanıldık” kelimesindeki yatay geçiş yapan Erdoğan’ın bundan sonraki siyasi başarısızlık hareketlerinde “yanıldık” kelimesini daha çok duyacağız.

İlginizi Çekebilir:  Beşiktaş Hesabından Atılan "İçinden Geçti" Tweeti

Kandırıldık kelimesinin “onlar arkamızdan iş çevirirken biz izledik” gibi kötü anlamlara geliyor oluşu, Erdoğan’ın “yanıldık” kelimesine yatay geçiş yapmasındaki en önemli neden olmuş. Hani biz yanıldık, iyi niyetliydik ama onlar iyi niyetimizi suistimal etti.

1 Ekim 2012 tarihli Hürriyet gazetesi haberinde Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, kürsüye çıkarken “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları atanlar “yanıldık” diyen ülkenin cumhurbaşkanının parti üyeleri değil miydi?

İlginizi Çekebilir:  Doğu Perinçek: Erdoğan’sız Hükümet Olmaz, Olursa da Bu “FETÖ, PKK ve CHP” Hükümeti Olur

“Ölene kadar kardeşiz” diyen bu ülkenin cumhurbaşkanı değil miydi?

Herkes hata yapabilme lüksüne sahip. Liderler bile. Fakat liderlerin her hata yaptığında yanıldık, aldatıldık, kandırıldık gibi kelimeler sarf etmesi onların yetkinliği hakkında soru işareti bırakmıyor mu?

Barzani ile Diyarbakır’da el ele tutuşan bu ülkenin cumhurbaşkanı, 5 yıl içerisinde değişen neydi de yanıldı?

İlginizi Çekebilir:  ABD’den F-35 Yaptırımı

Artık “yanıldık” masallarına bu ülkenin karnı tok. Yemiyor. Kaldı ki AKP’ye gönül verenler bile bu ifadelerden bıkmış usanmış durumda. Hayır formatı da değiştirmeyin. Yanılmayın kardeşim. Aldatılmayın, kandırılmayın.

Deve yüküyle adamlarsınız. Binlerce insan ülke nasıl yönetilmeli diye gece gündüz kafa patlatıyor. Hala nasıl yanıldık diyebiliyorsunuz? Hayır bir iki olsa neyse her konuda da yanılabilir mi bir ülkenin cumhurbaşkanı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi