AKP’li Vekilin Evinde Şüpheli Ölüm: Hizmetçi Kadın, Vekilin Ruhsatlı Silahıyla İntihar Etti

AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde şüpheli ölüm. AKP İstanbul milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’da bulunan evinde, yatalak annesine hizmet etmek için bir yıldır çalışan 23 yaşındaki Özbek asıllı Nadira Kadirova, vekilin ruhsatlı tabancası ile intihar etti. Olayın ardından gözler emniyete ve Kadirova’nın ailesine çevrildi. Olayla ilgili olarak yapılan açıklamalar ise kafalarda soru işareti bıraktı. 

Otopsi Jet Hızıyla Gerçekleşti 

Olayın ardından Kadirova’nın kardeşi Muhammet Ali Kadirova’nın yaptığı açıklamaya göre kardeşimin adli tıptaki işlemlerinin hızlı bir şekilde yapıldığı, kendilerine ise intiharla ilgili herhangi bir şey söylenmediğini ifade etti. Emniyet ise yaptığı açıklamada olayın çok boyutlu olarak araştırıldığını belirtti. 

İlginizi Çekebilir:  alex745alejandro Ali Can Üzerine

Vekilin ruhsatlı tabancasıyla yaşamına son veren Özbek asıllı 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın ise olaydan bir gün önce yakın arkadaşı Leyla’ya “Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum” dediği öğrenildi.

Kadirova’nın ölümü üzerine başta vekil Şirin Ünal ve yetkililer sessiz kalırken ağabeyi Muhammed Ali Kadirova ise Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e şunları söyledi:

“Kardeşimin intihar etmesini gerektirecek herhangi bir durum yoktu. Önümüzdeki günler üniversite sınavı için kursa başlayacaktı. Bildiğimiz kadarıyla Nadira saat 08.48’de milletvekili Ünal’a ait tabancayla kalbine ateş etmiş. Bilkent Hastanesi’ne kaldırılan Nadira kurtarılamadı. Rapora göre 09.50’de ölüm gerçekleşmiş. Kardeşim 4 yıldır Türkiye’de yaşıyordu. Herhangi bir sorunu da yoktu. Bu intihar olayı bizi şaşırttı. Ayrıca Adli Tıp’taki işlemleri milletvekilinin devreye girmesiyle jet hızıyla tamamlandı. Bugün saat 22.00’da cenazesini uçakla ülkemize götüreceğiz.”

İlginizi Çekebilir:  Muhalif Değil Terörist: Barış Atay

Nadira Kadirova’nın sır ölümü sonrasında AKP İstanbul milletvekili ve eski general Şirin Ünal, herhangi bir açıklama yapmadı. Olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: 

“Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında 23 Eylül 2019 Pazartesi günü 21.00 sıralarında İstanbul Milletvekili Sayın Ş. Ü.’nün ikametinde meydana gelen intihar olayı ile ilgili olarak yapılan paylaşımlar ve yorumlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur: Söz konusu intihar olayı Sayın Milletvekilinin, eşi, kızı ve evin diğer yardımcısı ile birlikte ikametinde bulunduğu esnada meydana gelmiştir. Olayın gerçekleşmesine müteakip tüm iş ve işlemler Cumhuriyet Savcısının gözetiminde ve talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Olay yerinde yapılan teknik ön incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiş, ayrıca Müntehire’nin odasında intihar eğiliminde olduğuna dair bulunan geçmiş tarihli notlar da dahil tüm bulgular soruşturma dosyasına eklenmiştir. Konuyla ilgili soruşturma Cumhuriyet Savcılığı tarafından çok yönlü olarak, detaylı ve titiz bir şekilde sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi