Değirmenin Suyu Belli Oldu! Erdoğan: Başakşehir’i Ben Kurdum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süper Ligde adım adım şampiyonluğa yürüyen ve ikinci sırada yer alan en yakın takipçisi Galatasaray’a 8 puan fark atan Başakşehir Futbol Kulübü hakkında “malumun ilamı” ifadelere yer verdi. Başakşehir’i kendisinin kurduğunu söyleyen Erdoğan, bundan övündüğünü de dile getirdi. 

Başakşehir Futbol Kulübü, Abdullah Avcı ve Süper Lig hakkında çeşitli görüşler öne süren Erdoğan, Başakşehir FK’nın kendisi tarafından kurulduğunu sözlerine ekledi. Erdoğan şu cümleleri kullandı: 

“Başakşehir FK, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurduğum bir takım” diyen Erdoğan, liderin çok başarılı gittiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca Başakşehir’in şu anda gayet başarılı gittiğini söyleyerek bugünkü Akhisar galibiyetine de değindi. Erdoğan: “Bugün deplasmanda da 3-0 kazanmış. Başakşehir Futbol Kulübü çok çok iyi, önde de gidiyor” ifadesini kullandı.” şeklinde konuştu.

ÖVÜNÜYORUM ÇÜNKÜ BEN KURDUM 

20. haftası geride kalan Süper Ligde zirvede en yakın takipçisi Galatasaray’dan 8 puan önde olan Başakşehir Futbol Kulübü hakkında övgü dolu sözler sarf eden Erdoğan, “Başakşehir’le övünüyorum çünkü benim kurduğum bir takım. O Başakşehir tırmandı ve taa buralara kadar geldi” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözleri malumun ilamı oldu. Yaptığı bomba transferler ve futbolcuların yıllık ücretlerini nasıl ödediği gibi sorularla gündeme gelen ve tartışılan Başakşehir Futbol Kulübü, Erdoğan’ın gölgesinde yoluna doludizgin devam ediyor. Başakşehir bu sezonu lider tamamladığı takdirde şampiyonluk yaşayan 6. kulüp olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: