Biyografi

Ali Bektan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Ali Bektan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca gazeteci, yazar Ali Bektan’dan söz edeceğiz.

Ali Bektan Kimdir?

  • Gazeteci.

Ali Bektan, İstanbul doğumlu bir Türk gazeteci ve köşe yazarıdır. Gazetecilik mesleğine 1984 senesinde Tercüman isimli gazetede başlamıştır. Akabinde Güneş, Sabah, Hürgün ve Yeni Asır gibi farklı gazetelerde çalışmıştır. 1986 yılının Ocak ayında Günaydın gazetesine geçiş yapmış ve 1997 yılına kadar bu gazetede muhabirlik, magazin müdürlüğü ve editörlük gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Akşam Dergi Grubu’nda da çalışmış olan Ali Bektan, haftalık dergi ve gazetelerde haber ve yazı işleri müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda görev yapmıştır. Daha sonra Gazete 34 adlı İstanbul gazetesinde köşe yazarlığı yapmış ve halen bu görevine İstanbul Son Saat Gazetesi’nde devam etmektedir. Gazetecilik alanındaki deneyimi ve köşe yazılarıyla tanınan Ali Bektan, Türk medya sektöründe bilinen bir isimdir. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ali Bektan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kidega.com, Ali Bektan, erişim tarihi: 1 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds