Biyografi

Ekrem Kızıltaş Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Ekrem Kızıltaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ekrem Kızıltaş, 20 Eylül 1958 tarihinde Ordu’da dünyaya gelmiş; ilk, ortaokul ve lise eğitimini memleketi Ordu’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. İletişim Fakültesi’nden başarıyla mezun olduktan sonra, gazetecilik kariyerine Çatı dergisinde yazı işleri müdürü olarak başladı. Daha sonra 1980 yılında haftalık Sebil dergisinde yazı işleri müdürlüğü görevini üstlendi. 1980-1981 yıllarında Yeni Devir gazetesinde sekreterlik yaparak deneyim kazandı.

Hikmet Yayınları’nda yayın müdürü olarak görev aldıktan sonra 1984 yılından itibaren Milli Gazete’de yazı işleri müdürlüğü yapmaya başladı. Kızıltaş, çalıştığı gazetelerde birçok inceleme ve araştırma yazısı kaleme aldı. Öte yandan televizyonculuk alanında da faaliyet gösterdi ve TV 5 kanalında haber programları hazırlayıp sundu. Ekrem Kızıltaş’ın, 2011 yılında kaleme aldığı “Herkesin Hocası Erbakan” adlı kitabı, Necmettin Erbakan’ın hayatını anlatmaktadır. Gazetecilik ve yazarlık kariyerine önemli katkılarda bulunan Kızıltaş, Türk medya dünyasında tanınmış bir isimdir. Twitter hesabından da paylaşımlarına devam eden Ekrem Kızıltaş hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • yeniakit.com, Ekrem Kızıltaş, erişim tarihi: 1 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds