Gündem

Ali Demir Üzerinden Verilmek İstenen Mesaj Ne? AKP Kime Gözdağı Veriyor?

8 Nisan 2019 tarihinde FETÖ soruşturması kapsamında göz altına alınarak tutuklanan ÖSYM eski başkanı Ali Demir, hatırlanacağı üzere medyaya elleri kelepçeli fotoğrafları ile servis edilmişti. Peki Ali Demir neden skandalların üzerinden 8 yıl; FETÖ soruşturmaları başlayalı 5 yıl sonra göz altına alınıyor? AKP ya da Erdoğan, Ali Demir üzerinden kime ne mesaj veriyor?

1- Sadi Güven

31 Mart mahalli idareler seçiminde konumu ve vereceği kararlar itibariyle en etkili isim olan YSK Başkanı Sadi Güven, AKP’nin seçimlere ilişkin taleplerini yerine getirmez ya da hem AKP hem de Erdoğan ile karşı karşıya gelirse bu kendisi için sonun başlangıcı olacak ve Ali Demir gibi medyaya elleri kelepçeli pozlar vermek zorunda kalacak.

2- Abdullah Gül

Son zamanlarda ismi yeni bir parti kurması ile gündeme gelen ve ekibi ile birlikte muhalefet edeceği iddiası kulislerde konuşulan Abdullah Gül de Ali Demir üzerinden mesaj verilen isimlerden biri. Abdullah Gül’e geçmişte yaptığı hatalar hatırlatılarak böyle bir işe soyunmasının kendisi için ağır olacağı hatırlatılacak ve böylece güçlü bir muhalefetin de önü kesilecek.

Yoksa?

Yoksa Erdoğan’ın ”ben kendisine kefilim, şaibe yoktur” dediği Ali Demir’i neden tutuklatsın? Veya daha sonra da sınavlarda dönen usulsüzlükleri Taksim’de protesto eden lise öğrencilerini ”illegal örgütleri kullanmak” suçu ile itham eden Erdoğan neden Ali Demir’in elleri kelepçeli fotoğraflarını tüm medyaya servis etsin?

Ali Demir, bu ülke gencinin umutlarını, hayallerini çalan biridir. Bir gün elbette yargılanacaktı ancak geçmişte olduğu gibi şimdi de geç kalan adalet kimseye fayda sağlamamıştır. Bugün Ali Demir’in tutuklanması sadece birilerine mesaj vermek içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds