Kadın Hakları Savunucusu ve Avukat Feyza Altun’un Geçmişte Paylaştığı Cinsiyetçi Tweetler

Son zamanların en çok tartışılan ve konuşulan isimlerinden biri olan Feyza Altun’un yıllar önce attığı cinsiyetçi tweetler bugünlerde yeniden gündemde. Adliyeye bırakacağı bir yer olmadığı için 7.5 aylık çocuğuyla gelen ve tüm Türkiye’nin gündemine oturan Feyza Altun, bugün de yine ekranların en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor.

31 Mart yerel seçimleri sürecinde muhalif tavrı ile dikkat çeken ve tartışma programlarında verdiği cevaplar ile sosyal medyada üne kavuşan Feyza Altun, feminist kimliği ile ön plan çıkan bir isim. Kadın hakları savunucusu olan Altun, ”Kadının Fenni” ve ”Kadının Derdi” adında iki kitap piyasaya sürmüş ve bu kitaplarında Türkiye’deki kadın haklarından, kadınların da en az erkekler kadar temel hak ve özgürlüklere sahip olduğundan söz etmiştir.

Ancak Feyza Altun’un son dönemlerde feminist kimliği ile ön plana çıkması ve kadın hakları savunucusu olarak medyada bilinmesi ile geçmişteki cinsiyetçi paylaşımları da gün yüzüne çıktı. Feyza Altun, paylaşımları kendisinin yazdığını kabul etti ancak ”o zamandan bu zamana çok değiştim, bugünkü benden memnunum” ifadelerine yer verdi. Peki Feyza Altun, ne paylaşmıştı?

Bugün kadın haklarından dem vuran ve feminist kimliği ile bilinen Feyza Altun, kadın hakkı talebinde olamayacağını dile getirmiş ve evlilik programına katılan kadınlar hakkında cinsiyetçi bir ifade kullanmıştı.

Özellikle 31 Mart yerel seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında Habertürk ekranlarının vazgeçilmez isimlerinden olan Feyza Altun, aşağıdaki videoda kendisinden ve kişiliğinden kısaca söz ediyor.

Feyza Altun hakkında detaylı bilgiler ve daha fazlası için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.