Biyografi

Ali Koç Boyu? Ali Koç Kimdir? Kaç Yaşında? Eşi?

Fenerbahçe başkanı Ali Koç kimdir, Ali Koç boyu? Ali Koç kaç yaşında ve eşi kim?Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Fenerbahçe başkanı Ali Koç’tan ve hayatından söz edeceğiz.

Ali Koç Kimdir?

  • Fenerbahçe başkanı.
  • İş adamı
  • Üst düzey yönetici

2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ali Koç, Çiğdem ve Rahmi Koç çiftinin en küçük çocuğudur. Aynı zamanda Ömer ve Mustafa Koç adında iki tane de ağabeyi vardır. Londra’da bulunan Harrow School’da eğitimini tamamlayan Ali Koç, ayrıca Rice Üniversitesi’nden de lisans diplomasını almıştır. Bunun yanında Harvard Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ali Koç, yüksek lisansını tamamladıktan sonra ise Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde çeşitli kurumlarda görev almıştır. Sonrasında Türkiye’ye dönen Ali Koç, Koç Holding bünyesinde kurumsal iletişim başkanı olarak da görev yapmıştır.

2005 senesinde Nevbahar Demirağ ile evlenmiştir. Ali Koç’un bu evliliğinden 2006 senesinde Sadberk Leyla Koç, 2008 yılında ise Kerim Rahmi Koç isimli çocukları dünyaya gelmiştir. Başarılı bir iş adamı olan Ali Koç, aynı zamanda 2009 senesinden itibaren Tüpraş Yönetim Kurulu üyesidir. 2018 senesinde, Fenerbahçe başkanlık koltuğunu Aziz Yıldırım’dan devralmıştır. Çalkantılı geçen başkanlığı, 2021 yılında yeniden seçilmesiyle 3 yıl daha uzamıştır.

Ali Koç Boyu?

  • Fenerbahçe başkanı Ali Koç 1.81 m boyundadır ve 78 kilodur.

Instagram hesabından (fan hesabı) da aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır. Ali Koç, 3 yıllık başkanlığı döneminde önemli işlere imza atmıştır. Mali açıdan başarılı kabul edilen ancak sportif anlamda bekleneni karşılayamamıştır. Ali Koç, ilerleyen yıllarda ise bu durumu tersini çevirmeye çalışacak.

Başkanlığı döneminde 40’dan fazla transfer yapmıştır. Ali Koç, aynı zamanda Philip Cocu, Ersun Yanal, Tahir Karapınar, Emre Belözoğlu, Erol Bulut gibi isimlerle de çalışmıştır. Söz konusu teknik direktörlerden de isteği verimi alamayan Fenerbahçe yönetimi, son olarak 2015/2016 sezonu teknik direktörü Vitor Pereira ile yeniden anlaşma yoluna gitti. 2021/2022 sezonu için şimdiden transfer çalışmalarına başlayan Fenerbahçe yönetimi ve Ali Koç, ilk olarak gurbetçi oyuncu Serdar Dursun’u kadrosuna kattığını duyurdu. Fenerbahçe taraftarları, 8 yıllık şampiyonluk hasretinin bu sezon sona ereceğini umuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.