Biyografi

Burak Elmas Boyu? Burak Elmas Kimdir? Kaç Yaşında?

Burak Elmas boyu kaç, Burak Elmas kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Burak Elmas’tan ve Burak Elmas boyu’ndan söz edeceğiz.

Burak Elmas Kimdir?

  • İş adamı
  • Galatasaray Başkanı.

19 Mart 1974 tarihinde Şişli – İstanbul’da dünyaya gelen Burak Elmas, yönetici ve iş-adamı olarak tanınmaktadır. İlk olarak 1997 senesinde, 23 yaşında iken PAF takım sorumlusu olarak görev almıştır. Burak Elmas aynı zamanda Özhan Canaydın ve Faruk Süren başkanlıklarında da görev almıştır. Burak Elmas ayrıca Mustafa Cengiz yönetiminde de yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Haziran 2021 tarihinde yapılan seçimleri kazandı ve Mustafa Cengiz’den başkanlığı devraldı.

Annesi Saniye Elmas babası ise Sezgin Elmas’tır. Burak Elmas’ın ayrıca Burçak ve Burçin adlarında iki kardeşi vardır. Burak Elmas aynı zamanda aslen Giresunludur. Galatasaray’ın eski başkanlarından Faruk Süren’in kızı Yelda Süren ile evlenmiştir.

Burak Elmas Boyu?

  • Galatasaray başkanı Burak Elmas 1.82 m boyundadır ve 85 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunmaktadır. Kulüp tarihinin en genç başkanları arasında yer almaktadır. Başkanlık seçimlerinde Fatih Terim ile olan dirsek teması oldukça etkili olmuştur. Transferler konusunda gelecek vaat eden Burak Elmas, şimdiden Galatasaray taraftarlarını heyecanlandırmıştır. Burak Elmas, kulüp başkanı olarak Galatasaray’ın ilk resmi maçında PSV’ye 5-1 yenilmiştir. Oldukça tatsız bir başlangıç yapan Burak Elmas, ilerleyen süreçte bu durumu tersine çevirmeye çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.