Sağlık

Alkol Çarpıntı Yapar mı?

Heyecanlanınca ve ya korkunca hepimiz çarpıntı hissederiz. Çarpıntı dediğimiz olay insanın kendi lap atışının sesini duymasıdır. Bunun sebebi de hızlı nabız atışıdır. Güzel şeyler için çarpıntı yaşamamızda sakınca yok ancak bazı olumsuz nedenlerden dolayı çarpıntı yaşıyorsak işte o zaman tehlike var demektir. Mesela alkol çarpıntı yapar mı? Alkolün insan sağlığına faydalı olduğu biliniyor. Ancak fazla alkol tüketmek çarpıntı yapar.

Alkol Neden Çarpıntı Yapıyor?

Kardiyologlar sağlıklı bir kişi çarpıntı yani kalp atışının sesi duymaz diyor. Alkolün çarpıntı yaptığını da söyleyen kardiyologlar günde bir kadehten fazlası hem çarpıntıya hem de kalp krizine neden olduğunu söylüyorlar. Alkolün kap damar sertliğine sebebiyet verdiği için kalp ritmini bozmasından dolayı çarpıntılar yaşanıyor demekteler. Kardiyologların uyarılarına göre hiç alkol kullanmayan birisi yılbaşı gibi ve ya başka bir özel günde alkol tüketimini aşırıya taşırsa gene de kalp krizi tehlikesinin yaşar ayrıca çarpıntıya da maruz kalır diye beyan ediyorlar. Kırk yılda bir içiyorum demek ne çarpıntıyı önlüyor nede kalp krizini azaltıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds