Sağlık

Bonibon Gluten İçerir mi?

Sağlık kategorimizdeki glutenli ve glutensiz ürünleri serisinde sona gelmek üzereyiz. 3-5 makale sonrasında neredeyse merak edilen tüm gıdaların gluten içeriği hakkında detaylı bilgiler vermiş olacağız. Bu makalemizde ise çocukların çok severek tükettiği bonibon var. Milka ve Toybox markalı ürünler bunların başında geliyor. Bonibonlar genellikle gluten içermez. Ancak bu konuda çok şüpheli olarak yaklaşmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Bunun sebebi üreticilerin üretim esnasında yeni partilerde gluten içeren besinleri piyasaya sürme olasılığı. Etiket üzerine ‘gluten içerir’ ibaresini yazdıktan sonra sorumluluktan da tamamen kurtulmuş oluyorlar. Ancak sizin gluten hassasiyetiniz var ise bu tür ürünler sindirim sisteminize zarar verebilir. Sağlıklı hayat amaçlayan ve bu sebepten gluten kullanmayanlar için ise bonibon tamamen zararlı bir gıda türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds