Aloe Vera Sivilceye İyi Gelir mi?

Aloe vera’yı tek başına kullanarak aradığınız sonuçları elde edebilirsiniz. Aloe veranın antienflamatuar, antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Yüzyıllardır yaraları temizlemek, acıyı öldürmek ve yanıkları iyileştirmek için kullanılmıştır. Çok az insan buna alerjidir ve topikal olarak uygulamak son derece düşük bir risk oluşturur (alerjiniz olmadığı sürece).

Saf aloe vera satın alıp, yüzünüze bir temizleyici yerine bolca uygulayarak cildinizdeki kan akışını hızlandıracak ve zararlı bakterileri öldüreceksiniz. Ayrıca akneli bölgelerinize leke tedavisi uygulayabilir, aloe’yi gece boyunca bırakabilir ve kızarıklığı ve tahrişi azaltmak için sabahları yıkayabilirsiniz.

Aloe vera, bal ve tarçınlı yüz maskesi
Aloe vera, akneye neden olan bakterileri kontrol etmeye ve azaltmaya yardımcı olabilecek antibakteriyel özelliklere sahiptir. İncelenen ve aynı etkiye sahip olduğu tespit edilen diğer iki bileşen tarçın ve baldır. Evde bir kaplıca tedavisi için üçünü birleştirerek, aknesiz pürüzsüz bir cilt için şansınızı artıracaksınız.

2 yemek kaşığı saf bal ile başlayın ve 1 yemek kaşığı saf aloe vera ile karıştırın. Karışımın yayılması kolay olmalı, ancak akıcı olmamalıdır. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce 1/4 yemek kaşığı tarçınla karıştırın ve maske sihrini yaparken 5 ila 10 dakika rahatlayın. Uygulamadan sonra iyice durulayın.

İlginizi Çekebilir:  Yatmadan Önce Elma Sirkesi İçmek Zayıflatır mı?

Aloe vera ve limon suyu yüz maskesi
Aloe vera ve limon suyu içeren bir yüz maskesi, gözeneklerinizi temizlerken ve aknenize neden olabilecek bazı bakterileri öldürürken yüzünüze tazelenmiş ve canlanmış bir görünüm verir. Bazı klinik araştırmalar, limon suyunda bulunanlar gibi meyve asitlerinin akne tedavisinde etkili temizleyiciler olduğunu göstermiştir.

Bu maske için, baz olarak saf aloe vera kullanın ve 2 yemek kaşığı aloe veraya yaklaşık 1/4 çay kaşığı limon suyu ekleyin. Bu maskeyi cildinize eşit şekilde uygulamak için daha fazlasına ihtiyacınız varsa, cildinizi tahriş etmemek veya turunçgillerin asitliği ile bunaltmamak için limon suyunun aloe vera oranını yaklaşık 8’e 1 tuttuğunuzdan emin olun. Karışımı tamamen durulamadan önce 5 ila 10 dakika cildinizde bırakın.

Aloe vera antibakteriyel sprey
Aloe vera, sağlıklı cilt hücresi büyümesini uyarabildiğinden, kendi temizleyici aloe spreyinizi satın almaya veya yapmaya değer olabilir. Bu sis, gözeneklerinizi tıkayabilecek parlamaya veya aşırı yağ üretimine neden olmadan yüzünüzü nemlendirir.

İlginizi Çekebilir:  Cipralex Reçetesiz Satılır mı?

2 birim kullanma. sprey şişesi, 1 1/4 birim birleştirin. arıtılmış su, 1/2 birim aloe vera ve en sevdiğiniz toksik olmayan uçucu yağdan bir veya iki damla. Bu serinletici, akneyle savaşan buğuyu yüzünüze sıkarken gözlerinize gelmemeye dikkat edin ve her kullanımdan önce iyice çalkalayın.

Aloe vera, şeker ve hindistancevizi yağı peelingi
Sivilce için doğal ilaçlarla ilgileniyorsanız, kendin yap eksfoliyatörü için aloe vera’yı hindistancevizi yağı ve şekerle birleştirmek isteyebilirsiniz. Cildinize peeling yapmak, gözenekleri tıkayabilecek ölü cilt hücrelerinden kurtulur. Ham veya beyaz şeker kamışı, bu eski hücreleri nazikçe fırçalayarak aloe vera’nın cildinize nüfuz etmesini ve sağlıklı cilt büyümesini teşvik etmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı kendine has antibakteriyel özelliklere sahiptir ve aynı zamanda doğal bir yumuşatıcı olarak da çalışır. Hindistan cevizi yağındaki ana asit araştırılmış ve umut verici bir akne tedavisi olduğu bulunmuştur. Üçünü bir arada karıştırmak, cildin pürüzsüz ve tazelenmiş hissetmesini sağlayabilir.

Hindistan cevizi yağını baz olarak kullanın, yaklaşık 1/2 fincan hindistancevizi yağını 1/2 fincan ham veya beyaz şekere ekleyin ve iyice karıştırın. Buzdolabında saklayabileceğiniz peeling karışımı için 1/4 fincan saf aloe vera jeli dökün. Kullanmak için karışımı yüzünüze nazikçe ovalayın ve göz çevrenizden kaçının. Kullandıktan sonra suyla iyice durulayın.

İlginizi Çekebilir:  Primolut Kullanırken Sigara İçmek

Aloe vera ve çay ağacı yağı temizleyici
Çay ağacı yağı kanıtlanmış bir antibakteriyel ve akneyle mücadele eden bir bileşen olduğundan, onu aloe vera ile karıştırmak gözle görülür bir fayda sağlama potansiyeline sahiptir. Çay ağacı yağı son derece güçlü ve asidik olduğundan, bu yüzünüzde bırakmanız gereken bir karışım değildir.

Aloe vera’yı baz olarak kullanın, karışımı yüzünüze dikkatlice uygulamadan önce arıtılmış su ve 2 ila 3 damla çay ağacı yağı ekleyin. Yaklaşık bir dakika sonra durulayın ve yüzünüzü kurulayın.

Aloe veralı kremler
Birçok akne kremi ve reçetesiz akne tedavisi ürünleri aloe vera içerir. Aloe vera içeren ürünler kullanmıyorsanız, rutininize eklemek için biraz aramayı düşünebilirsiniz. Aloe vera, onu ticari akne tedavilerinde popüler bir bileşen yapan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Cilt bakım rejiminize nasıl daha fazla aloe vera ekleyebileceğinizi görmek için eczane akne tedavisi bölümündeki içerik listelerine bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara