Sağlık

Anne Sütü Pişiğe İyi Gelir mi?

Özellikle cinsel organ çevresinde meydana gelen pişik rahatsızlığı bebeklerde çok daha sık görülmektedir. Bunun sebeplerinden başlıca olanları, tüketilen gıdalar ve bebek bezleridir. Aynı zamanda bebeğin cildinin son derece hassas olması sebebiyle de deride tahriş çok daha sık şekilde görülebilmektedir. Anne sütünün bebeğe olan faydaları şüphesiz tartışılmaz. Ancak anne sütü pişiğe iyi gelmez. Bölgenin tedavisi için Hametan gibi pişik kremleri kullanılabilir. Bu konuda en iyi tavsiyeyi doktorunuzdan ya da eczacınızdan alabilirsiniz.

Yalnızca pişik değil, deriye anne sütü sürülmesi gibi uygulama hiçbir şartta ek bir fayda sağlayamayacaktır. Deri üzerinde oluşan rahatsızlığa bağlı olarak durumun daha da kötü olmasına sebebiyet verebilir. Tüm bunların önüne geçmek amacıyla bölgeyi kuru tutarak yalnızca amacı sadece pişik tedavisi olan medikal kremler kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi