Teknoloji

Facebook Bakım Nedeniyle Kapalı Hatası

Facebook ve Instagram uygulamarı 2019 yılında yine bakım çalışmasına girerek ziyaretçilerinin iletişimini kesintiye uğratmaya devam ediyor. Yaklaşık bir saat önce Facebook uygulamasına girmeye çalıştığımda yukarıda resimde gördüğünüz yazıyla karşılaştım. Meğer Facebook bunu belirli aralıklarla yapıyormuş. Bakım çalışması nedeniyle hesaba erişilemiyor diyor.

Fakat bu hatanın hiçbir çözümü yok mu? Sanırım beklemekten başka hiçbir çare yok. Fakat meraklanmayın. Sizin hesabınızla ilgili bir problem değil, sadece periyodik bakım çalışmalarının bir parçası. Aynı zamanda arkadaşınız rahatlıkla hesabına erişebiliyorken siz giriş yapamayabilirsiniz. Bunun sebebi ise bazı serverlarda aşama aşama bakım çalışması yapıldığından sizin hesaba erişiminiz geçici olarak kapatılmıştır.

Akıllara şu soru geliyor; Madem planlı bir bakım çalışması ve anormal giden hiçbir şey yok. Neden Türkiye saatine göre gece yapılan bir bakım değil. Gerçi bunun için sunucularda verilerin ülke ülke tutulmuş olması lazım ama bunun elbet bir çaresi var. İkincisi ise madem planlı güncelleme gibi bir çalışma neden 5-10 dakikadan uzun sürüyor. Gayet mantıksız. Böyle bi karmaşa olunca kullanıcılar doğal olarak Facebook çöktü mü? sorusunu soruyorlar. Böyle düşünüp endişelenmeye hiç gerek yok birkaç saat sonra giriş yapın her şey düzelmiş olacaktır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.