Arabam Çekildi Nasıl Bulabilirim?

Özellikle büyük şehirlerden birinde yaşıyor ve araç kullanıyorsanız büyük ihtimalle aracınız birkaç defa çekilmiştir. Birkaç dakikalık işiniz için aracı bıraktınız döndüğünüzde arabanız yok. Peki çekilen bu aracı nasıl ve nerede bulabilirsiniz? Öncelikle bu olay başınıza ilk defa geliyorsa sakin olun araç bir yere kaybolmamıştır. Caddenin ortasında çalınma ihtimali de çok düşük olduğundan dolayı araç nerede? Yediemin otoparklarından birindedir.

İlk olarak aracı bulmak için hiçbir işe yaramayan yoldan bahsedeyim ki bununla vakit kaybetmeyin. 155’i aramak. Aradığınızda aracın plakasını alıp bulunduğu otoparktan sizi arayacaklarını söylüyorlar fakat bu hiçbir zaman gerçekleşmiyor. Geçen yıl aracım çekilmişti hala arayacaklar.

Biz bunlarla vakit kaybetmek yerine gerçekten işe yarayacak bir yönteme geçelim. Hemen internet üzerinden size yakın olabilecek yediemin otoparklarını arayın. Evet, yediemin otoparklarına sadece hacizli veya bağlanan araçlar çekilmiyor. Hatalı park eden araçlar da buralara çekiliyor. Aradığınız yerlerde vakit kaybetmeden aracınızın yaklaşık ne kadar zaman önce çekildiğinden bahsedin ve aracınızın plakasını söyleyin. Eğer aracınız orada ise hemen bir taksiye veya otobüse atlayıp yediemin otoparkına gidin. Aracın sizin üzerinize kayıtlı olmasına gerek yok. Yanınızda anahtar olması yeterli. Yani asistanınız veya başka birine rica edip aracınızı oradan getirebilirsiniz.

Ödemeniz gereken masraf biraz fazla olacak. Zaten çekici parasını ödemek ve oraya gidip aracı almak insana gerçekten ceza ssayılabilecekken bir de arkadan hatalı park cezanız adresinize gelecektir. Ha unutmadan bir de 10-15 bir otopark ücreti ödemeniz gerekecek.

Aracım nereye çekildi başka türlü sorgulamamın bir imkanı yok ise son olarak bahsedeceğim SMS olayı var. Fakat bundaki sıkıntı aracınız az önce çekildiyse direkt olarak sonuç alamıyorsunuz. Önceden çekilen bir araba için işe yarayabilir. PARK yazın bir boşluk bırakın araç plakanızı yazın ve 1550 adresine mesaj atın. Gelen cevapta çekici ücreti de yazmaktadır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: