Otomobil

Cruze Eksantrik Mili Okuyucu Arızası

Aracınızda bulunan ateşleme sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışarak yol alabilmesi için eksantrik mili okuyucu sürekli olarak ölçüm yapar ve motorunuza buna göre hava-yakıt verilir. Böylelikle daha az yakıt ile daha yüksek performans almanız mümkün olacaktır. Chevrolet markası artık Türkiye’de satış yapmasa da aktif birçok kullanıcısı olduğundan dolayı özellikle Cruze modellerinde eksantrik mili okuyucu arızası görülmektedir.

Bu türden bir arızada genellikle parçanın tamamen değişimini öneririz. Ancak bu model araçlarda durum biraz daha farklı. Kadranda motor arıza lambası yanıyorsa ve bu türden bir arıza olduğuna eminseniz. Okuyucu sensörü içerisinde bulunan filtreyi değiştirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle çok daha düşük masraflar ile uzun yollar kat edebilirsiniz. Arıza lambası kendiliğinden sönmez ve problem çözülür ise arıza tespit cihazında beyne reset atmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds