Araçta Dolu Hasarı Tamiri

Dün akşam dolu yağışı bir afet denilecek derecede İstanbul’luları etkiledi. Hava aniden kararıp taş gibi başımıza dolu taneleri düşmeye başladı. Aslında bu beklenmedik bir olay değildi dolu yağacağı günler öncesinden meteoroloji genel müdürlüğü web sitesinden yayınlanmıştı ve özellikle dün akşam için dikkatli olunması söylenmişti. Gerçi tüm vatandaşlar her gün mgm internet sayfasından bunu kontrol etmek zorunda değiller. Neyse oldu bitti. Can kaybı olmaması büyük tesellimiz. Fakat yüzlerce araç, evlerin çatıları darmaduman oldu peki şimdi ne olacak?

Kasko Dolu Göçüğünü Karşılar mı?

Bu sorunun cevabı aslında net değil anlaşmış olduğunuz sigorta firmasının kapsamına göre değişkendir. Fakat şunu söylemek mümkün full kapsamlı kaskolar genelde dolu hasarını karşılıyor.

Araçta Dolu Hasarı Tamiri Nasıl Yapılır?
Patlayan camlar için çözüm belli camlar kasko tarafından veya bir güvenceniz bulunmuyor ise sizin tarafınızdan değiştirilecek. Tavan ve kaput gibi bölgelerde oluşan dolu hasarı ise sanayilerde kolayca bulabileceğiniz yaygın bir yöntem sayesinde halledilebiliyor. Vakum. Fazla uzun sürmeden vakumlama yöntemiyle araçta dolu hasarı tamiri yapmış olacaksınız. Merak etmeyin maliyetleri çok düşük.

Piyasada göçük hasarlarına bulunan bir bahane gibi kullanılırdı bu dolu hasarı. Aracın sahibi aslında aracı çok temiz kullandığını göçüğün doludan dolayı olduğunu iddaa ederdi. Çoğu alıcı da gerçekten böyle olsa dahi buna inanmak istemezdi. Şu an İstanbul’daki araçların yarısından çoğu doludan hasar görmüş durumda. Artık bu yalan olsa da inandırıcı bir yalan olarak görülüyor.

Bir de facebook üzerinde gezinirken dikkatimi çeken bir paylaşımda gördüğüm kadarıyla aracında dolu hasarı olan bir vatandaş zararını devletin karşılamasını istemiş. Sizce haklı mı? Ne dersiniz?

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi