BMW EML Lambası Neden Yanar? Nasıl Söndürülür?

BMW sürücülerinin çözüm için kaynak bulmakta fazlasıyla güçlük çektiği konulardan bir diğeri ise eml arızası. Çünkü sebepsiz yere yanıyor ve ne kaynaklı olduğunu kimse bilmiyor. Evet, bu şaka değildi kullanım kılavuzlarını didik didik etmenize gerek yok bu eml ışığı neden yanar? ve nasıl söndürülür? Kısaca hemen cevaplayalım.

Aracınızın egzoz sistemindeki bir arızadan kaynaklanır. Çoğu yabancı forumunda sorun araştırıldığında, emme manifoldunda tespit edilen bir arızasının bu lambanın yanmasına sebebiyet verdiği anlatılmış. Fakat biraz daha detaya indiğimizde sorunun yalnızca bundan kaynaklanmadığı motorun elektrik tesisatı ile alakalı bir problem de olabileceği birçok kullanıcı tarafından belirtilmiş.

Sonuç olarak, bu arıza net olarak bir noktayı işaret etmemekle beraber motorun performansını etkileyen parçalarda oluşan bir tıkanıklık veya arıza anlamına gelmektedir. EML ışığını görür görmez, bir cihaza aracınızı bağlattıktan sonra net hata kodunu görebilmeniz mümkün olacaktır. Ardından hata kodunu aynı şekilde sıfırlatabilirsiniz.

Eml lambası yandıktan sonra bu arızayı önemseyiniz. Çünkü tamir edilmezse geri dönülmez, yüksek maliyetli hasarlara sebebiyet verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: