Arakan’daki Zulme Sessiz Kalınması

Arakandaki zulme sessiz kalınması, her olaya tepki gösteren, ayağa kalkan ve yeri geldiğinde kamuoyu oluşturmasını bilen ülkemiz entelektüellerinin başını çektiği “eylemsizlik” ve riyakarlık, kimliklerine bir leke daha sürülmesine neden olmuş, bir kez daha ikiyüzlülüklerinden dolayı kendilerine olan nefreti iyice körüklemişlerdir.

Arakan’da vahşet yok demek, Hitler aslında iyi bir insandı demek kadar saçma ve ucube bir laftır. Arakan’daki vahşetin Müslümanlara değil de başka bir dinden olan insanlara yapılması halinde kendi çaplarında dünyayı ayağa kaldıracak olan (!) bu insanımsılar, öyle zannediyorum ki ölenler (tabir ucuz kalıyor) Müslüman diye ses etmekte zorlanıyor, iki üç kelime yazmaktan aciz kalıyorlar.

“Bu Arakan haberleri de hep aynı tarihlerde oluyor, yine kurban vakti geldi, Arakan haberleri patladı” diyen zihniyetin tüm cahilliği üzerlerine çektiği entelektüel paravanına rağmen paçalarından akmaktadır.

Hatırlatmak isterim, Arakan’daki bu soykırım ve öjeni, iktidar partisinin hükümetin başına geçmesinden önce de vardı. Yani sizin anlayacağınız, bu iş bir oy toplama meselesi de değil.

Zulme ses etmemek anlaşılır bir şeydir. Fakat “Arakan’da zulüm yok” demek kalleşliğin ve alçaklığın tepe noktası, hainliğin daniskasıdır. Kalpleri dönmüş, kararmış ve pas tutmuş bu karanlık zihniyetin Müslüman karşıtlığı “Arakan’da soykırım yok” diyecek kadar ileri gitmiştir.

O kadar ki, Arakan’ın gündeme gelmesinin sadece vakıfların ve iktidarın işine yaradığını, dini kurumların “Arakan” diyerek paraları “cukkaladığını” savunacak kadar insanlıktan nasibini almamış, insancıklar var.

Her konuda detaylı araştırma yapıp, işin inciğini cıncığını araştıran sözüm ona entelektüel kesimin bu konuda “komplo teorilerine” itimat etmesi de ayrıca alay, ironi konusudur.

 

Arakan’da zulüm, bilinçli soykırım, vahşet ve her türlü insanlık dışı suçlar vardır, işlenmiştir ve işlenmeye devam etmektedir. Buyrun size bir iki kaynak;

Ashin Wirathu ve 969 Harekatı

Bangladeş’e Göçenlerin Sayısı 165.000’i Geçti

Sputnik: 1000’den Fazla İnsan Ölmüş Olabilir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle