Arap Emrah Lakaplı Emrah Sever Kimdir?

Arap Emrah lakabıyla tanınan Emrah Sever kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Arap Emrah lakabıyla anılan Emrah Sever’den söz edeceğiz.

Emrah Sever Kimdir?

— Suç örgütü lideri

22 Ekim 2017’de Alibeyköy Barajı’ndan çıkarılan 8 otomobili silahlı saldırı sonucu baraja atan kişi olduğu ortaya çıkan Emrah Sever, bu olayla uzun süre gündemde kalan isimlerden biri olmuştu.

Hakkında pek az bilgi bilinen Emrah Sever, İstanbul’da genelde Gazi Mahallesi, Sultangazi ve Gaziosmanpaşa gibi yerlerde faaliyet gösteren suç örgütü lideri Emrah Sever, işlediği 4 cinayetin yanı sıra suç işlemek gerekçesiyle silahlı örgüt kurmak suçundan aranıyordu. Arap Emrah, polisin düzenlediği operasyonda İstanbul’un Sultangazi ilçesinde saklandığı bir gecekonduda yakalandı.

ARAP EMRAH ve ÇETESİ

Zanlı Arap Emrah’ın dosyası ise hayli kabarık. 4 kasten adam öldürme, yaralama, mala zarar verme, ruhsatsız tabanca taşıma ve suç işlemek gerekçesiyle suç örgütü kurma gibi çeşitli suçlardan aranan Emrah Sever, aynı zamanda 21 Eylül 2017’de Çağlayan Adliyesi önünde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmanın taraflarından biri olduğu, Ekim 2017’de ise Alibeyköy Barajı’ndan çıkarılan 8 otomobili silahlı saldırı sonucunda baraja atan kişi olduğu ortaya çıkmıştı.

140Journos’un Emrah Sever Videosu

YouTube’dan yayın yapan 140Journous isimli kanalın adına video klip yaptığı Emrah Sever konulu video, daha sonra sayfadan kaldırıldı. Suçu ve suçluyu övmek suçu ile karşı karşıya kalan kanal, videoyu yükledikten kısa bir süre sonra sildi.

Emrah Sever – Hakkında

Hakkında çok az bilgiye sahip olduğumuz Emrah Sever özellikle aşırı sol grupların ve Alevi cemiyetler tarafından yapılan güzellemeler ile esasen iyi bir insan olduğu izlenimi yaratılmaya çalışılan aslen bir suç makinası bir insandır. Kanunun olmadığı yerde kanunu kendisi koymaya çalışan herkes gibi kendisi de hataya düşmüş ve kanunu uygulama salahiyetini kendisinde görmüştür.

Her ne olursa olsun, kişilerin kurumlardan kendisini üstün görmesi, toplumda yozlaşmanın önünü bu örnekte de görüldüğü üzere ardına kadar açar. Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler sözü gibi kendisi de, kendince haklı sebeplerle, ilahi bir misyon yüklenerek adaleti sağlamak istemiş ancak bir suç örgütü liderine evrilmiştir.

Toplumun Kurtlar Vadisi, Çukur ve Eşkiya gibi dizilerden ne kadar çabuk etkilediğini gösteren güzel bir örnek. Nitekim mazlumun, mağdurun, ezilmişin yanında güçlünün, kötünün karşısında duran bu çakma Robin Hood’lar, Corleone’ler, Sedat Peker’ler ne zaman bitecek? Biz bu soruna eğilmeliyiz.

Arap Emrah ile İlgili Aramalar

Google’da Arap Emrah ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; arap emrah nereli arap emrah sever kimdir arap emrah ekşi arap emrah kimdir nerelidir arap emrah volkan reçber arap emrah çetesi kimdir arap emrah son dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.