En Güzel CV Nasıl Hazırlanır?

CV hazırlamak, bir işe başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken ilk adımdır. Hazırlanan CV ne kadar düzenli, düzgün ve yaratıcı ise mülakata çağırılma olasılığı da o derece artar. Geçmiş dönemde kalan word dosyalı CV’lerin günümüzde değeri ne yazık ki artık yok denecek kadar az. Gelişen teknoloji ile göze daha hoş gelen ve okumayı daha da kolaylaştıran CV’ler diğer CV’lerin bir adım önüne geçiyor.

Eğer eğitiminiz ya da iş tanımınız görsel kurgu, yönetmenlik ve benzeri bir tanımsa CV’nizi de eğitiminize uygun bir şekilde video ile hazırlayabilirsiniz. Bu aşamada online video kurgu ve editleme programları size fayda sağlayabilir. Bu anlamda en çok kullanılan video editleme programları; iMovie ve kizoa olarak dikkat çekiyor. Daha kolay ve online şekilde video kurguları hazırlayabilir ve yaratıcı bir CV ile diğer CV’lerin önüne geçebilirsiniz.

Eğer başvuru yapacağınız pozisyon sosyal medya alanındaysa kesinlikle yaratıcı bir başvuru hazırlamalısınız. Örnek bir instagram hesabı oluşturmanız ve story’lerle sizi açıklayacak paylaşımlar kurgulamanız sizi kesinlikle bir adım ileriye taşıyacaktır.

Eğer ki dijital bir iş pozisyonu için başvuru yapacaksanız yine CV’niz de buna uygun olmalı. Hazır CV şablonlarının olduğu Canva gibi platformlar sektöre oldukça uygun hazır CV’lerle dolu. Tek yapmanız gereken nasıl bir yaratıcılık ile CV’nizi kişiselleştireceğiniz.

Bol şans.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.