Arda Burak Selçuk Caner Murat Boz Emre Acun

Aralarından birini seçin desek birini dahi evinize misafir etmek istemezsiniz. Sadece son olaylardan sonra değil, genel yapı itibariyle kendilerinin hatırı sayılır miktarda bir antipatileri var. Bu nefreti ise kendileri, kendi elleriyle yaptılar. Arda Turan meselesi için daha önce yine burada defalarca kez eleştirel yazılar kaleme almıştım. Sonuç şu ki huylu huyundan vazgeçmez.

Üzüm üzüme baka baka kararır mı desek kır atın yanında duran ha huyundan ya suyundan mı desek bilemedik. “Arda iyi ama çevresi kötü” de diyemiyoruz. Nitekim Arda da özünde iyi bir insan değil.

İlginizi Çekebilir:  Bayramlarda ve Özel Günlerde Toplu Mesaj Gönderme

Bir basın mensubunu dövmesi, hem de işi olanı yaptığı halde, hele hele babası yaşındaki bir adama bunları yapması kabul edilemez.

Daha sonra kankası Caner ve Burak ile milli takımı sabote etmesi, milli takımda prim krizinin çıkmasındaki çete başı olması, her şeyi ben bilirim havası ve hiç yerlere inmeyen egosu ile tüm Türkiye’nin nefretini bünyesinde toplama başarısını yakalamış olan Arda’nın özellikle son olayı tüm bunların üzerine tüy dikmiştir.

Yeni Türkiye’nin meydanda at koşturan ve de koşturacak isimleridir bunlar. Biri hakemin sülalesine söver ceza almaz; diğeri hastanede daha önceden dövdüğü bir sanatçıya göz dağı vermek için silahını çıkarır, diğerleri de zaten malumunuz. Caner’i de yancıları olarak yanlarına aldıklarında ekiplerini tamamlamış oldular.

İlginizi Çekebilir:  Bir Antitez: Tolstoy'un Bisikleti

Grup ve çete her şeyden önce farklı şeyler. İnsanlar tek başına yapamadıkları şeyleri grup halinde daha rahat ve kolay yapma imkanı bulurlar. Fakat gruplar ilerleyen süreçte çete halinde gelebilir. Bundaki en önemli neden ise zarar unsuru olmadan istediklerini elde edememeleridir. Arda ve çetesinin milli takımı sabote etmesinin nedeni de budur. Zira Fatih Terim varken rahat edemeyen çete, onun gidişinde rahatlayacaktı ama işler planlanan gibi olmadı ve çete, kadro dışı kaldı.

İlginizi Çekebilir:  Hayat Üniversitesi Mezunu

Aynı çetenin üyeleri Galatasaray’a kısa bir süre içinde 3 kupa kazandıran Hamza Hoca’nın da kuyusunu kazmış; hoca bir sonraki sezon kovulmuştu. Selçuk-Burak ve yanlarına aldıkları Sneijder ile takımı sabote edene çete istediklerini elde etmişti.

Acun medya ağabeyleri; Emre de saha ağabeyleri olunca ortaya böyle bir tablo çıkıyor. Eee ne demişler; klavuzu karga olanın…

Şükür ki bu çeteyi milli takımda görmüyoruz. Gençler olsun, prim peşinde koşmasın, mücadele etsin, yenilince üzülsün yeter. Bu, bu millet için yeter de artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara