Biyografi

Arif Verimli Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Arif Verimli, 1 Haziran 1954 tarihinde Antalya’da tanınmış bir ticaret adamının dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul yıllarından itibaren ailesinin en küçük üyesi olarak büyüdü ve ilgiyle desteklendi. İlköğrenimini Namık Kemal İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Ortaokul ve Lise eğitimini de Antalya’da tamamladı. Ergenlik döneminden itibaren geleceğini şekillendirmeye başlayan Verimli, fizik mühendisi olma hayali kuruyordu. Ancak fizik öğretmeninin etkisiyle tıp eğitimine yönlendirildi. Tıp Fakültesi’ne başladıktan sonra sıradan bir hekim olmak yerine farklılık yaratmayı hedefledi. Özellikle psikiyatri alanına ilgi duydu ve psikiyatriyi seçti.

Tıp eğitimini tamamladıktan sonra psikiyatri alanında kendisini geliştirdi. Değerli hocaları Prof. Dr. Bilgen ve Suna Taneli ile yakın ilişkiler kurarak öğrenimini tamamladı. Profesyonel kariyerine hızla adım atan Verimli, 1977’de tıp doktoru, ardından psikiyatri asistanı oldu. Daha sonra uzmanlık alanında çeşitli hastanelerde görev aldı. Öğrenim hayatında aldığı doğru kararlarla etkileyici bir akademik kariyere sahip oldu.

Verimli’nin hekimlik hayatının yanı sıra topluma katkıları da dikkat çekici oldu. 1983’te Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Başasistan olarak göreve başladı. Modernizasyon ve bilimsel gelişim için yoğun çaba sarf etti. 1994-2003 yılları arasında hastanenin başhekimliğini üstlenerek kurumun gelişimine öncülük etti. Verimli, bilimsel kongrelerde konuşmacı olarak yer aldı, gençlerin uyuşturucu ve alkol konularında bilgilendirilmesi için okullarda seminerler düzenledi. Birçok bilimsel yazı ve makaleye imza atan Verimli’nin el yapımı gemi koleksiyonu ve kurduğu toplum hizmeti merkezleri de onun etkileyici kariyerini tamamladı. Emeklilik sonrasında da Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev aldıktan sonra serbest hekimlik yapmaya devam eden Verimli, yaşamı boyunca tıp alanındaki katkıları ve topluma hizmeti ile hatırlanmaktadır. Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Arif Verimli hakkında merak edilen seans ücreti ne kadar, testleri, hasta yorumları gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • şahsi internet sitesi (biyografi), erişim tarihi: 22 Ağustos 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.