Biyografi

Tuncay Mollaveisoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Tuncay Mollaveisoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tuncay Mollaveisoğlu’ndan söz edeceğiz.

Tuncay Mollaveisoğlu Kimdir?

  • Gazeteci.

1976 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Tuncay Mollaveisoğlu, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nde tamamlamıştır. İlk olarak Kanal 6 ve Kanal D’de gazeteciliğe başlayan Tuncay Mollaveisoğlu, sonrasında 2002 yılında Show TV Haber’de muhabir olarak kariyerini sürdürmüştür. Akşam Gazetesi ve Nokta Dergisi’nde de çalışan Tuncay Mollaveisoğlu, 2004 yılında Kanaltürk’ün kurucuları arasında yer almıştır.

Kanaltürk deneyiminin ardından ”Kanal Biz”e kuruluş aşamasında transfer olan Tuncay Mollaveisoğlu, burada ana haber bülteninin sunuculuğunu yapmıştır. Kanal Biz deneyimini Cem TV, Sözcü Gazetesi, Ulusal Kanal, Yeniçağ Gazetesi gibi medya kuruluşları takip etmiştir. 2019 yılında Cumhuriyet Gazetesi’net transfer olan Tuncay Mollaveisoğlu, aynı zamanda Tele 1 ekranlarında da program sunuculuğu yapmaktadır.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Tuncay Mollaveisoğlu, gazetecilik kariyerine TELE 1 ekranlarında devam etmektedir. Başarılı gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

– biyografya.com, Tuncay Mollaveisoğlu, erişim tarihi: 23 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds