Sağlık

Arjinin Ne Zaman İçilir?

Önceki sağlık makalelerimizde sporla ilgili takviye edici gıdalar ve etkilerinden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizin konusu ise arjinin olacaktır. Bu makaleyi spor kategorisi yerine sağlık kategorisine eklememizin de bir sebebi var. Arjinin bir takviye olmakla birlikte damarlarda genişlemeyi sağlamak suretiyle vücudunuza enerji verdiğinden dolayı kalp hastalığı bulunan kişiler için çok tehlikeli olabilir ve dikkatli kullanılması gerekir. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olmak için doktorunuza mutlaka danışmanızı öneririz. Gelin beraber hızlıca ne zaman içildiği hakkında genel bir bilgi edinelim.

Bu formül etkisini uzun sürede gösteren türden bir takviye değildir. 20-30 dakika gibi çok kısa sürelerde etkisini gösterir ve genellikle 6-12 saat içerisinde etkisini yitirmektedir. Bu sebepten dolayı arjinin spordan hemen önce içilir. Bazı takviyeler içinde enerji seviyenizi hızlı bir şekilde artırmak amacıyla arjinin + kafein kombinasyonları bulunmaktadır. Bu türden bir içerik aynı anda çift taraftan etki edeceğinden dolayı sağlıklı bireylerde spor performansında inanılmaz bir artışa yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, bu ilaç her ne kadar faydalı olsa da kullanımı esnasında son derece dikkatli olmanız önerilmektedir. Aksi takdirde sizin için kötü sonuçlar doğurma ihtimali bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds