Sağlık

Artezyen Suyu İçilir mi?

Artezyen suları su seviyesinin başlangıcından itibaren yer altından geliyor olmasına söylenmektedir. İkinci bir anlamı ise kayalarına arasında bulunan boşluklardaki yağmur sularının birikmesi sonucu burada kuyu açılır ve bu kuyunun altında bulunan su, Artezyen suyudur. Farklı dillerdeki kökenleri başka anlamlar içerse de Türkçe de genel olarak anlamı bu şekildedir.

Tarımsal sulama alanında oldukça fazla kullanılan sular, yağışlarla beslendikleri için soğuk bir yapıdadır. Tamamen temiz olan Artezyen suları, bazı kişilerde farklı soru işaretleri yaratabiliyor. Bu soru işaretlerinden bir tanesi olan ‘’Artezyen Suyu İçilir mi’’ oldukça basit ve açıklaması net olan sorudur. O yüzden bugünkü yazımızda bu konuya detaylı açıklamalar yapacağız.

Artezyen kaynaklardan gelen su farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Özellikle tarım alanında kullanıldığı bilinen bu su, içme suyu olarak da kullanılabiliyor. İçme suyu olarak kullanılabilmesi için öncelikle belirli ve sık bir tahlil sürecinin olması gerekiyor. Devamında ise sonuçların neticelenmesiyle birlikte uzmanlar onay verirse Artezyen sularını içebilmeniz mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi