Aspirin Çarpıntı Yapar mı?

Aspirin ilacı dünyada en yaygın olarak kullanılan ilaçlardan biri. Yan etkilerinin hafifliği ile de bilindiğinden, fayda olarak çok yüksek oranlarda etki sağlar ve tıp dünyası için bir mucize olarak görülür. Ancak Aspirin ilacının çarpıntı gibi bir yan etkisi var mı? Bu soruyu ilacı içtiğinizde böyle bir yan etki gördüğünüzden ya da kalbinizle ilgili bir rahatsızlığınız varsa soruyor olabilirsiniz. İlaç masum gibi görünse de bu konuda bilinçli olmanız ve anormal bir durumda hekime danışmanız en doğrusu olacaktır. 

İlginizi Çekebilir:  Parliament Reserve Nikotin Karbonmonoksit ve Zifir Oranları Nedir?

Aspirin Çarpıntı Yapar mı?

Aspirin ilacının prospektüsünde çarpıntı ile ilgili her hangi bir etki bulunmamakla beraber yine de beklenmeyen görülen bu nadir yan etkiyi yaşıyor olabilirsiniz.

Aspirin Çarpıntıya İyi Gelir mi?

Kanı sulandırıcı etkisinden dolayı özellikle 40 yaşından büyük insanlar için günde 1 adet bebek Aspirini önerilir. Ancak çarpıntıya iyi gelir ya da kalbimi korur düşüncesiyle rastgele kullanmayınız. Kalbinizle ilgili bir şikayet ya da sorununuz var ise bunlar çok ciddi belirtilerdir ve kardiyoloji uzmanının rahatsızlığınız ardından detaylı tetkik yapması gereklidir.

İlginizi Çekebilir:  Cialis Yan Etkileri Nelerdir? Ne Kadar Sürer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara