Traktör Direksiyon Boşluğu Nasıl Alınır?

Traktör kara taşıtları arasında basit bir mekanizmaya sahip olmasına rağmen en çok fonksiyona, işleve sahip araçlardan biri. Traktör direksiyon boşluğu ise bu araçlarda oluşan kronik arızalardan biri. Duruma müdahale etmezseniz ön takımda geri dönüşü zor hasarlara sebebiyet verebilir. Ayrıca bu şekilde yük çekmek ve tarla sürmek bir hayli konforsuz olacaktır. Köyde traktör tamiri için harcayacağınız vakit hasat zamanında size ekstra zarar ettireceğinden yazımızdaki adımları uygulayarak kısa süre içerisinde direksiyon boşluğunu alabilirsiniz.

Traktör Direksiyon Boşluğu Neden Olur? Nasıl Alınır?

Boşluğun olması için birkaç sebep bulunduğundan dolayı öncelikle sebebi net bir şekilde tespit etmelisiniz. Ardından ilgili parçayı tornacıda tamir ettirerek ya da değiştirerek boşluğu almış olacaksınız. Boşluğu yalnızca parça değişimi ya da tamiri olmadan almaya çalışırsanız kısa süre sonra aynı arızayı verir ve başınıza dert açar.

  • Rot başları kontrol edilmeli,
  • Ön takım komple kontrol edilmeli,
  • Direksiyon kutusu kontrol edilmeli,
  • Lastikler kontrol edilmeli

Sorun rot başlarında veya lastiklerde ise yeni parçayı alıp levye yardımıyla rot başlarını sökerek değiştirebilirsiniz ve maliyeti son derece ekonomiktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi