Biyografi

Ata Gündüz Kurşun Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Ata Gündüz Kurşun kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ata Gündüz Kurşun’dan söz edeceğiz.

Ata Gündüz Kurşun Kimdir?

  • Gazeteci.

4 Mayıs 1979 tarihinde Afyon’da dünyaya gelen Ata Gündüz Kurşun, gazeteci-yazar ve sunucudur. Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olan Ata Gündüz Kurşun, üniversite eğitimine Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’nde başlamış ancak yarıda bırakarak iş hayatına atılmıştır. 1996 ile 1999 yılları arasında İhlas Holding bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Ata Gündüz Kurşun, sonrasında iHA Afyon temsilcisi olarak atanmış; akabinde yine aynı kurum bünyesinde savaş muhabiri olarak Ortadoğu ve Orta Asya bölgelerinde görev almıştır. Tecrübeli gazeteci Ata Gündüz Kurşun bu zamana kadar Irak, Filistin, Afganistan gibi kriz bölgelerinde çalışmış; birçok kez hapse atılmış ve tehlikeler atlatmıştır. 2008’de İHA’dan istifa eden Ata Gündüz Kurşun, Kanal 3 TV’de haber müdürü olarak gazetecilik kariyerine başlamıştır.

Bu zamana kadar yayınlanmış çeşitli kitapları bulunan Ata Gündüz Kurşun, aynı zamanda çeşitli programlarda da sunuculuk yapmıştır. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Ata Gündüz Kurşun, evlidir ve iki erkek çocuk babasıdır. Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ata Gündüz Kurşun, gazetecilik çalışmalarına da devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Ata Gündüz Kurşun hakında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.