Sağlık

Ateş Ateş Yapar mı?

Bazı hastalıklarda sürekli ateşlilik hali görülür. Doktorların verdiği ilaçlar ile ateş düşmesi olsa da ilacın etkisi geçince ateş tekrar yükselir. Vücuda alınan virüslerin sebep olduğu bu ateşlenme vücudun bu virüsü yenmesine kadar sürebilir. Bu sebeple ateş hasta kişide vücut ısısını sürekli yükselterek ateş üstüne ateş yapar. Yani ateş ateş yapar. Yaşadığımız bazı hastalıkların iyileşmesi uzun sürer ve düşmeyen bir ateşle mücadele etmek zorunda kalırız. Yüksek ateşin  zararları arasında felç olma durumu ve daha pek çok zararları olduğu için sürekli olarak ateşlenen hastanın bir an önce bir hekime görünmesi sağlığı acısından çok önemlidir.

Vücuda Alınan Virüsler Sebebi ile Ateş Ateş Yapar

Hastalandığımızda öncelikler ateşimiz yükselir. Bu ateş belirtisi vücudumuzun sağlımızda bir sorun olduğu zaman verdiği bir tepkidir. Bazı hastalıkları yüksek ateş yaşamadan atlatsak da çoğu hastalık belirtileri arasında ilk sıralarda yüksek ateş bulunur. Özelliklede kulak be üst solunum yollar rahatsızlıklarında. Çabuk geçmeyen ateş bazen hiç düşmez. Bunun sebebi ateşin ateş yapmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds