Atilla Türker Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Atilla Türker kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Atilla Türker”den söz edeceğiz.

Atilla Türker Kimdir?

  • Köşe yazarı
  • Yazar

1962 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Atilla Türker, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara Kurtuluş’ta tamamladı. Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünde tamamladı.

Gençlerbirliği’nde minik, genç ve prpfesyonel takımlarında futbol oynayan Atilla Türker, 2 kez de Genç A Milli Takımına seçildi. Muhabirlik kariyerine 1979 senesinde Basın Yayın Yüksek Okulu tarafından yayınlanan Görünüm Gazetesi’nde başlayan Atilla Türker, daha sonra 1983 senesinde Bulvar Gazetesi’nde mesleğine devam etti. Ardından Tercüman Gazetesi’nde 3 sene , Milliyet Gazetesi’nde 13 sene, Star Gazetesi’nde 5 sene, Hürriyet Gazetesi’nde 6 sene ve Habertürk gazetesinde 7 sene görev yaptı.

Muhabirlik kariyeri boyunca Olimpiyatlar, Avrupa ve Dünya klasmanında düzenlenen 200’den fazla uluslararası organizasyonu yerinde takip eden Atilla Türker, halen muhabirlik kariyerine devam etmektedir. Habertürk Gazetesi’nin 2018 yılında kapanması akabinde Radyospor ve Ajanspor’da çalışmaya başlayan Atilla Türker, muhabirliğe burada devam etmektedir.

Twitter Adresi

Spor yazarı ve gazeteci Atilla Türker’in Twitter adresine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ödülleri:

  • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen 2’si haber, 3’ü de köşe yazısı olmak üzere 5 kez büyük ödüle layık görülen Atilla Türker, önemli bir kısmı Türkiye Spor Yazarları Derneği’nden (TSYD) olmak üzere haber, röportaj, köşe yazısı, araştırma ve fotoğraf alanlarında toplam 68 ödül kazandı.
  • 2014 senesinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafındna düzenlenen bir ödül töreninde “Sportif Tanıtım Dalında Şeref Diploması” ödülüne layık görüldü.
  • Atilla Türker aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) üyeliğinin yanı sıra Dünya Spor Yazarları Derneği’nin de (AIPS) üyesi.

Hangi Takımlı?

Atilla Türker’in geçmişte hem Beşiktaş hem Fenerbahçe hem de Galatasaray ile ilgili yapmış olduğu haberler mevcut. Kendisi bir takımı tutmaktansa her takımın açıklarını, yanlışlarını ve hatalarını objektif gazetecilik çerçevesinde dile getirmeye çalışan birisidir.

ESERİ:

  • 2003 senesinde “Ah Şu Futbolcular” isimli bir kitabı yayımlanmıştır.

Atilla Türker ile İlgili Aramalar

Google’da Atilla Türker ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; atilla türker ajansspor, atilla türker beşiktaş, atilla türker beşiktaş yazısı, atilla türker yazıları ajansspor, atilla türker nerede yazıyor atilla türker twitter, atilla türker mutlu akü atilla türker galatasaray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: