Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Kemal Özkiraz kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Kemal Özkiraz‘dan söz edeceğiz.

Kemal Özkiraz Kimdir?

  • Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı
  • Gazeteci
  • Stratejist

Özellikle Twitter’da seçimlerle ilgili yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Kemal Özkiraz, Avrasya Araştırma adındaki bir şirketin de başkanlığını yapmaktadır. Özkiraz, son yıllardaki anketlere ilişkin doğru çıkarımları ve anketlerin sonucunu yakın oranda bilmesi ile de tanınmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 27. dönem İstanbul 3. bölge milletvekili adayı olan Kemal Özkiraz, sosyal medyada muhalif paylaşımları ile de dikkatleri üzerine çeken bir isim.

Birçok Seçimin Sonuçlarını Önceden Bildi

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin, 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, 31 Mart yerel seçimlerinin ve referandumunun sonuçlarının en yakın oranda bilen Avrasya Araştırma şirketi bu alanda diğer rakiplerinden önde. Aslen Tokatlı olan Kemal Özkiraz’ın şirketi alanında başarılı şirketlerden biri.

Ankara ve İstanbul dahil 30 büyükşehirin de Millet İttifakı’nın kazanacağını aylar öncesinden dile getiren Kemal Özkiraz, bu öngörüsünde haklı çıkmış ve Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ittifakı 30 büyükşehirden 29’unu kazanmıştı.

Radyo Sputnik, Medyascope ve YouTube başta olmak üzere pek çok kanalda görüşlerine yer veren/verilen Kemal Özkiraz, bu platformlardan da Avrasya Araştırma Şirketi’nin yapmış olduğu anketlerin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Bağımsız gazetecilik ekolünün son dönemlerdeki temsilcilerinden olan Kemal Özkiraz, anket değerlendirmeleri ve sonuçlarının yanı sıra gündemle ilişkin olarak da sosyal medya üzerinden birçok paylaşım yapmaktadır.

Ahlaksızlığın Sınırlarını Tahmin Edemedim

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’daki seçimleri sandık kurul ve başkanlarının hanunun açık hükmüne rağmen kamu görevlisi olmaması gerekçesiyle iptal etmesi üzerine sosyal medya hesabından şöyle bir açıklama yapmıştır:

”67 seçim bölgesinde anket yaptım, 65’inde sonucu doğru tahmin ettim, Büyükşehirleri doğru tahmin ettim, İlçeleri doğru tahmin ettim, Beldeleri bile doğru tahmin ettim, Seçimler iptal edilmez dedim. Ahlaksızlıklarının sınırsızlığını tahmin edemedim. Bu da bana dert olsun”

Kemal Özkiraz2ın bu paylaşımı sosyal medyanın da en çok paylaşılan, etkileşim alan tweetleri arasında yer almıştır.

Kemal Özkiraz’ın Twitter adresine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: